Prievidza v znamení Supermota
Už druhým zo seriálu medzinárodných majstrovstiev SR v Supermoto sa jazdilo 11.5. v Prievidzi. Po prvom preteku v Dunajskej Strede to so slovenskými jazdcami nevyzeralo ružovo. Tento krát už bola vidieť väčšia snaha našich pretekárov, ktorá ale bohužiaľ stále nestačila na niektorých zahraničných jazdcov.

Celé preteky začali združenou triedou Junior, Hobby a Mitas. Aj tu ako aj v Dun. Strede dominoval český jazdec V. Potužák (Husaberg 550), ktorý počas celého závodu nepustil nikoho pred seba a v oboch finálových jazdách vyhral s prehľadom systémom ?štart ? cieľ?. Hneď za ním išli naši jazdci, ktorí v prvej jazde zvádzali napínavý boj o druhú priečku medzi Imrichom Bujnom (KTM 450 SX) a Jurajom Knezovičom (Suzuki RMZ 450).

V triede Hobby boli na stupňoch víťazov naši domáci jazdci. Na najvyššej priečke sa suverénne umiestnil Juraj Bukert (KTM 450) s dvojicou víťazstiev z finálových jázd . Za ním s rovnakým počtom bodov Marián Troliga (Husaberg 650) a Attila Zajačko (KTM 625). V triede Junior bol iba jeden zástupca, ktorým bol mladý český jazdec Dominik Píša (Suzuki RM 65). Aj napriek, tomu že svojou výškou nesiahal súperom ani do polovice, jeho časy neboli najhoršie. Napríklad v prvej jazde prišiel do cieľa na 14. mieste zo 16 jazdcov.

Ďalšou triedou, ktorá sa jazdila na Prievidzskom 1550 metrovom okruhu bola trieda Open. Tu v prvej jazde ukázal chrbát svojím súperom Roman Repa (KTM 450) nasledovaný maďarským jazdcom Róbertom Kakuszim (KTM 450).Smola sa lepila na päty aj českému jazdcovi Škubalovi, ktorý hneď v prvej zákrute pri tlačenici spadol a prepadol sa na predposlednú priečku. Škoda tohto pádu, pretože už aj v kvalifikácii ako aj v druhej jazde prišiel do cieľa s druhým najrýchlejším časom. Pri nasledujúcej jazde sa nášmu jazdcovi Repovi neusmialo toľké šťastie a tak videl šachovnicovú vlaku ako tretí.

Poslednou divácky najžiadanejšou a najrýchlejšou triedou (jazdci dosahovali priemernú rýchlosť na kolo cez 90 km/h) bola kategória Prestige. Tu sa nám predviedlo nerozlučné trio Jiři Boček (Honda CRF 450), Adam Tóth (Husqvarna) a Miloslav Řihák (KTM 450) s nádhernou jazdou, kedy sa navzájom kopírovali a v tomto poradí zajazdili klasifikáciu a taktiež aj obe jazdy. Určite by som chcel spomenúť môj obdiv pri jazdcovi z Čiech Tomášovi Trávničkovi (KTM 250), ktorý nie len mňa dostával nádhernými driftami. Tento len 14 ročný chalanisko sa v najvyššej triede Prestige pasoval so skúsenými jazdcami, kde obsadil vynikajúce 4. miesto. Dúfam, že ho uvidíme aj v nasledujúcich pretekoch na stupňoch víťazov.

13.05.08, bajker    
Foto titulka
Prievidza v znamení Supermota
Foto: V Prievidzi bolo opäť na čo pozerať

Fotogaléria
bajker - Supermoto Prievidza 11.5.08

f
Matej Škubal (CZE)
f
Víťaz kategórie Prestige J. Boček v akcii
f
Adam Tóth (HUN) a M. Řihák (CZE)
f
Súboj mladého českého jazdca Tomáša Trávnička
f
Víťaz kategórie Prestige J. Boček
f
Adam Tóth (HUN) a M. Řihák (CZE)
f
f
Suverénny víťz kategórie Mitas Vladimír Potužák (CZE)
f
Jediný jazdec v triede Junior Dominik Píša (CZE) jazdiaci na Suzuki RM 65
f
Vladimír Potužák (CZE) nasledovaný naším jazdcom Imrichom Bujnom
f
Daniel Potužák pri predbiehaní pomalšieho jazdca
f
Víťaz kategórie Open Daniel Potužák (CZE)
f
Mladý iba 14-roční Tomáš Trávniček v najsilnejšej kategórii Prestige
Diskusia k článku
Vložiť príspevok môže iba registrovaný užívateľ.
Mediálni partneri
Motomagazín
Reklamní partneri
Copyright © 2oo4-2o17 eXe | ISSN 1337-3064 | Všetky práva vyhradené | Redakcia | RSS | Prístupnosť | motocykel.sk na Facebooku | 0.02362