MARTIN VACULÍK DESIATY NA GRAND PRIX ŠKANDINÁVIE
Tohtoročný seriál majstrovstiev sveta GRAND PRIX speedway pokračoval v sobotu 8. 9. 2012 desiatym podujatím vo Švédskom meste Malilla. Po piatykrát v tejto sezóne sa na štart GP postavil i slovenský jazdec Martin Vaculík, ktorý je v priebežnom poradí šampionátu i naďalej na vynikajúcom 12. mieste so 49-timi bodmi.

Martin sa na štart postavil po dvojtýždňovej prestávke, ktorú venoval zotavovaniu sa zo zdravotných problémov. Žarnovický pretekár začal svoje účinkovanie na GP Škandinávie tretím miestom v prvej jazde, keď za sebou udržal iba Andreasa Jonssona. Nemal však ďaleko ani k druhému miestu, no Hans Andersen dokázal odraziť všetky jeho snahy o predbehnutie. V druhej jazde nášho reprezentanta bol od neho lepší iba Emil Sajfutdinov. Martin prišiel do cieľa druhý. Za ním sa odohrával súboj medzi Nicki Pedersenom a Jonssonom, ktorý sa skončil pádom druhého menovaného a vylúčením trojnásobného majstra sveta Pedersena.

V svojej tretej jazde sa dostal po štarte náš pretekár na tretie miesto pred úradujúceho šampióna Grega Hancocka. Ten sa síce dokázal dostať pred Martina Vaculíka v prvej zákrute tretieho kola, no Martin mu to vzápätí v ďalšej zákrute vrátil a do cieľa si prišiel po jeden bod za Antonion Lindbäckom a Jasonom Crumpom.

Vo štvrtej jazde potreboval náš pretekár bodovať, aby mohol reálne pomýšľať na účasť v semifinále. No nestalo sa tak. Martin sa nedokázal prebojovať z posledného miesta cez Chrisa Harrisa, aj napriek tomu, že svojho súpera neustále atakoval a tak si nepripísal ani bod.

Posledné svoje vystúpenie na GP Škandinávie premenil Martin Vaculík na dvojbodový zisk, keď bol od neho lepší jedine Chris Holder.

Grand Prix Škandinávie sa stala nakoniec korisťou poľského veterána Tomasza Golloba pred Chrisom Holderom a Antonio Lindbäckom.

V priebežnom poradí vystriedal na prvom mieste Hancocka práve Holder, na treťom sa udržal Nicki Pedersen a na štvrté miesto sa pred Crumpa dostal Gollob.


Tlačová správa SMF č. 85/2012

11.09.12, Janka    
Foto titulka
MARTIN VACULÍK DESIATY NA GRAND PRIX ŠKANDINÁVIE

Diskusia k článku
Vložiť príspevok môže iba registrovaný užívateľ.
Mediálni partneri
Motomagazín
Reklamní partneri
Copyright © 2oo4-2o17 eXe | ISSN 1337-3064 | Všetky práva vyhradené | Redakcia | RSS | Prístupnosť | motocykel.sk na Facebooku | 0.01106