13. BMW stretnutie - Stará Ľubovňa 7. – 10. 5. 5015

13.  BMW stretnutie

Stará Ľubovňa 7. – 10. 5. 5015

Tak 13. ročník majiteľov a priaznivcov značky BMW sa niesol v znamení niekoľkých noviniek, ktoré budú mať do budúcna vplyv na štruktúru programu tohto stretnutia. 13-tka tak vôbec neveští niečo zlé, práve naopak. Keďže na Slovensku pre BMW Motorrad Slovensko už rok pracuje slovenský Country Manager – Marek Malatinec, nastala snaha o ďalšie skvalitnenie tohto tradičného stretnutia (Michal to ale neznamená, že uplynulé ročníky boli zlé). Okrem tradičného stretnutia sme tradične super zmokli, ale netradičný bol hlavne trojdňový program.

Piatok 8. mája účastníci zrazu oslávili Deň víťazstva skutočne radostnou jazdou. Tá radosť bola viacnásobná pretože bolo super počasie a veľmi zaujímavý program rozdelený pre 3 skupiny jazdcov:
1: ENDURO TRÉNING s výjazdom. Okolité vojenské lesy otvorili brány bavorákom (Marián Tonkovič – veľká vďaka za pomoc ti patrí od všetkých...)  a táto skupina si prišla na svoje v enduro teréne. Na úseku cez 60 km, plnom šotoliny a miestami aj blata a vody niektorí z účastníkov až tu prišli na nesporné výhody svojho BMW endura. Dlhej a náročnej jazde v stúpačkách predchádzal enduro tréning, s praktickými ukážkami, ako napríklad správne zdvihnúť spadnutý motocykel, alebo čo robiť v kritických situáciách. Táto časť výpravy bola na večernom stretnutí najviac diskutovaná.

2: ZÁKRUTOVÉ BESNENIE si užilo asi 15 motocyklov, cca 23 jazdcov a spolujazdcov a asfaltka sa drala na úseku cca +300 km medzi Rožňavou a Popradom s obedom na polceste. Táto najrýchlejšia skupina tiež dorazila zdravá, sprevádzaná chlapcami z FMota Radom a Ďurom vpredu i vzadu.

3: TURISTICKÝ VÝLET viedol Laco spolu s Marekom z FMota a rovno nabral nekonečný smer na najvýchodnejšiu dedinu nášho Slovenska Novú Sedlicu. Výlet bol zároveň najdlhší a tak výletníci prišli najhladnejší a už za tmy, ale vysmiati lebo videli najviac. 

Vínečko z Tokaja...
Piatok večer sme zavŕšili ochutnávkou skvelého vína od domáceho výrobcu z Malej Tŕňe pri Trebišove – Tokaj Macik Winery. Ochutnávku osobne predvádzal jeden z rodinných spolumajiteľov vinárstva Jarko Macik, mimochodom tiež motorkár. Ďakujeme. A predsa ešte niečo, viete že jeho vína sa vyvážajú do 13-ich krajín sveta a už sa dokonca podávali v 17-ich Michelinových reštauráciách v Európe? Ale späť k motorkám.

Sobota 9. máj prehánky ako z krhly
Pre veľký úspech sa v sobotu mal opakovať Enduro výjazd, ale dážď všetko pokazil. Takisto pokazil aj spoločný výjazd, pretože keď prší, tak prší a nie vždy platí heslo: „Nie je zlé počasie, ale zle oblečený motorkár.“ Všetko ráno meškalo, nerozbiehalo sa, nebola vôľa počasia ani ľudí, až nakoniec pred 11-ou sme predsa vyrazili spoločne do Starej Ľubovne. Kolóna bola ale vďaka počasiu redukovaná na cca 20-25 motoriek a tak sme zastali v Starej Ľubovni a delili sa, kde, kto, kam ide. Väčšina vzala za koniec kratšiemu výjazdu po okolí a vrátili sa do plánovaného Nestville Parku v Hniezdnom na 14.00, kde bol naplánovaný i spoločný obed.

Menšia skupina vo vedení s Lacom dala smer na juh Slovenska a cca 250 km výlet s podvečerným dažďom ich privial späť na hotel niečo pred 19.00 hod. Ale zajazdili si pekne, rýchlo a spokojne.

Väčšia skupina volila výjazd severným Spišom na čele s Michalom a o 14.00 hod bolo stretko v spomínanom Nestville Parku. Čo to je Nestville Park? To som bol zvedavý i ja, tak som volil pol cesty s Lacom a potom som sa vrátil do Hniezdneho. Nestville park - dostali sme sa teda do poriadne veľkej „krčmi“, kde sa pálenka priamo vyrába a aj sme dostali ochutnať.

Nestville Park – fakt zážitok
Nie je to krčma, ale fabrika na výrobu liehu s jednou najmodernejších technológii v Európe. Niečo ako krstný otec pri otvorení tohto parku bol i  akčný filmový hrdina Jean Claude Van Damme. V Slávnostnej sále visia i jeho fotografie. Okrem liehu sa tu vyrába i 1. Slovenská whisky s názvom Nestville. Všetci sme absolvovali perfektnú prehliadku po parku, ktorý je vlastne expozícia tradičných slovenských remesiel a liehovarníctva priamo prepojených s výrobným závodom. V ničom podobnom som doteraz nebol. Zaujímavosťou vo veľkej prezentačnej sále je asi jeden z najväčších vyrezávaných drevených obrazov v Európe vôbec. Prehliadka bola ukončená obedom priamo v liehovare a zážitok to bol skutočne prevelikýýý.  Väčšina z nás vôbec netušila, že také niečo na Slovensku vôbec máme.

Sobotný večer a tombola za 5000
Tradične živá kapela a tombola s hodnotou cez 5000 Eur. Tombola sa tradične natiahla ale pred ňou prišlo opäť ČO? Pečené prasiatko. Marián Tonkovič, ďakujeme opäť! Takže potom už len 200 km v nedeľu domov v daždi a v teplotách pod 10°C a 13. ročník je preč.

Čo na to Michal Fraňo?
Ak sa pýtaš na vstup BMW Motorrad Slovensko, tak sa to skutočne udialo, zraz je podporovaný oficiálnym zastúpením BMW a organizovaný je BMW Motoklubom SK v spoluorganizácií FMoto Bavaria z Bratislavy. Tento rok bol už plný aj piatkový program a prichádzalo sa teda vo štvrtok a to hlavne kvôli št. sviatku. Enduro výjazd sme mali aj  v minulosti, ale bol až v sobotu, tento sviatok nám prihral jeden deň k dobru a tak bol program bohatší, i tak mal tento enduro výjazd cca 60 km bez návratu späť, tak to bola i škola jazdy v teréne pre veľa zúčastnených. Ak mám teda ešte možnosť, chcem poďakovať za podporu Mariánovi Tonkovičovi, Jarovi Macikovi za ochutnávku vín, Nestville Parku za ústretovosť, spoločnosti Stock Imperator, spoločnostiam Garmin, ABUS, Motul...

Čo na to Marek Malatinec: BMW Motorrad SK aj v minulých pár ročníkov malo svoju spoluúčasť na tomto stretnutí predovšetkým v rámci podpory spoločnosti FMoto Bavaria a samozrejme BMW klubu. V tomto roku sme ako BMW Motorrad Slovensko mali záujem vstúpiť do tohto podujatia trošku aj organizačne a vložiť tomu aj taký národný punc, pretože dnes je Slovensko už o troch dealerstvách, každé má, alebo bude mať svojich zákazníkov a máme záujem týchto zákazníkov vrátane dealerstiev spoločne s klubom BMW čo najviac zjednotiť. Pre mňa ako zástupcu BMW to bol taký „oťukávací“ ročník a celkom sme boli spokojní. Získali sme nové cenné skúsenosti a samozrejme, že vždy je čo zlepšiť a doladiť. Je to dobré, ale môže to byť ešte lepšie a chceme k tomu pomôcť i my. Už dnes viem, že treba nabudúce popracovať na informovanosti o okamžitom dianí a ďalších pár drobností.

Ďakujeme obom za rozhovor a s Marekom Malatincom  sa v najbližšom vydaní stretnete opäť, a prečítate si rozhovor, čo sa v BMW na Slovensku pripravuje pre zákazníkov do budúcna a aké sú plány a vízie spoločnosti v skvalitňovaní služieb a prístupu a verte, niektoré otázky boli skutočne pálivé.

 Článok bol publikovaný v časopise Motomagazín 6/2015.
Autor: Vlado Brniak, foto autor a BMW02.07.15, Adrian    
Foto titulka
13.  BMW stretnutie - Stará Ľubovňa 7. – 10. 5. 5015

Fotogaléria
Adrian - 13. BMW Motorrad Days Slovensko 2015, Stará Ľubovňa

fffffff
fffffff
fffffff
fffffff
fffffff
fffffff
fffffff
fffffff
fffffff
fffffff
fffffff
fffffff
fff
Diskusia k článku
Vložiť príspevok môže iba registrovaný užívateľ.
Mediálni partneri
Motomagazín
Reklamní partneri
Copyright © 2oo4-2o17 eXe | ISSN 1337-3064 | Všetky práva vyhradené | Redakcia | RSS | Prístupnosť | motocykel.sk na Facebooku | 0.03522