Honda na výstave CES 2017 v Las Vegas predstavila štúdiu samovyvažovacieho motocykla

Na jednej z najväčších spotrebiteľských výstav elektroniky a nových technológii, CES v Las Vegas ukázala Honda štúdiu samovyvažovacieho motocykla vybaveného technológiou Moto Riding Assist od spoločnosti Honda, kde je na udržiavanie rovnováhy využitá robotická technológia spoločnosti Honda. Návštevníci expozície Hondy si mohli robotickú technológiu spoločnosti Honda vyskúšať priamo „testovacou jazdou“ na samovyvažovacom zariadení pre osobnú mobilitu, nazvanom UNI-CUB.  


Motocykel Honda Riding Assist

Pri svojom globálnom debute na CES odhalila Honda svoju technológiu Moto Riding Assist, ktorá pri vytváraní samovyvažovacieho motocykla využíva robotickú technológiu spoločnosti Honda, ktorá výrazne znižuje možnosť pádu, pokiaľ je motocykel v kľude. Moto Riding Assist od Hondy sa nespolieha na gyroskopy, ktoré sa veľkou mierou podieľajú na hmotnosti a podľa vyjadrení iných spoločností menia zážitok z jazdy, ale obsahuje technológiu pôvodne vyvinutú pre UNI-CUB, zariadenie pre osobnú mobilitu.    


Honda UNI-CUB

Vystavený exponát Honda UNI-CUB umožňuje návštevníkom výstavy CES vyskúšať si samovyvažovacie zariadenie pre osobnú mobilitu, ktoré sediacemu jazdcovi umožňuje ovládať rýchlosť, pohybovať sa ľubovoľným smerom a zastaviť, a to všetko jednoduchým presunutím hmotnosti svojho tela. Začiatkom tohto roku sprístupnila spoločnosť rozhranie API UNI-CUB, aby umožnila vytvorenie softvéru, ktorým by sa zariadenie dalo ovládať smartfónom alebo iným zariadením. Tým by sa zabezpečilo rozšírenie jeho potenciál, úžitku a funkčnosti pre užívateľov. Vďaka schopnosti voľného pohybu dopredu, dozadu, do strán a diagonálne, dokáže UNI-CUB rýchlo a ľahko manévrovať medzi ľuďmi.  


Tlačová správa Honda  09.01.17, Tamasi    
Video

Foto titulka
Honda na výstave CES 2017 v Las Vegas predstavila štúdiu samovyvažovacieho motocykla

Diskusia k článku
Vložiť príspevok môže iba registrovaný užívateľ.
Mediálni partneri
Motomagazín
Reklamní partneri
Copyright © 2oo4-2o17 eXe | ISSN 1337-3064 | Všetky práva vyhradené | Redakcia | RSS | Prístupnosť | motocykel.sk na Facebooku | 0.01801