Reklama

Touratech R 1200 GS Rambler – moderná interpretácia modelu BMW HP2

BMW R 1200 GS pohnané do extrému. Prvý motocykel Touratech s názvom Rambler je na svete. Ultra ľahký adventure motocykel so silným motorom, ktorý sa nemusí hanbiť za označenie enduro. 

Keď sa spojí technika BMW s adventure génmi a technickým umom značky Touratech, vznikne Rambler. Enduro podvozok, boxer motor a štíhla stavba prispôsobená jazde v teréne. Na začiatku bol projekt s označením K 199, kde číslovka značila počet kilogramov, ktoré váženie finálnej verzie nesmie presiahnuť. A tak tu máme modernú interpretáciu modelu BMW HP2, prvý motocykel Touratech s názvom Rambler.

Úplným základom však nie je ako by sa čakalo BMW R 1200 GS. Konštruktéri Ramblera svoj motocykel postavili okolo modelu BMW R 1200 R. Roadster je totiž z výroby prispôsobený faktu, že predné koleso je zavesené v klasickej teleskopickej vidlici na rozdiel od modelu GS s teleleverom.

Rám na Rambleri je samozrejme zosilnený a upravený pre potreby geometrie endura. Tlmiče sú kompletne od Touratechu vyladené presne pre túto strojovňu. O tom, že sú plne nastaviteľné hádam nie je nutné ani rozprávať. Vpredu nájdeme veľmi účinnú jedno kotúčovú brzdu s priemerom kotúča 300 mm, vzadu je 276 mm kotúč.

Model Rambler má dvojicu nádrží na benzín. Jedna je vyrobená z hliníku, druhá je plastová. Dokopy majú objem 18 litrov. Pomocný rám je taktiež hliníkový. Kapotáže a airbox sú vyrobené zo špeciálneho karbónom vystuženého plastu. Ich odolnosť má korešpondovať celkovej vízii robustného enduro motocykla. Úzke, avšak veľmi pohodlné sedadlo je vyrobené novou metódou a nepotrebuje ťažkú plastovú výstuž, preto je veľmi ľahké.

Výsledkom spojenia nových technologických postupov a prepracovaných nápadov je Rambler. Enduro motocykel, ktorý je schopný precestovať dookola celý svet. Robustný motocykel Touratech váži iba 188 kg. Takže či už si ho adekvátne upravíte na ďaleké cestovanie alebo sa rozhodnete spestriť si víkend extrémnym enduro jazdením, Rambler sa bude vždy hodiť.


Video2: https://www.youtube.com/watch?v=bhmwVuv-fXM

Video3: https://www.youtube.com/watch?v=kCb9WWkz0JE&t=112s


Tlačová správa Touratech.sk11.01.17, Tamasi    
Video

Foto titulka
Touratech R 1200 GS Rambler – moderná interpretácia modelu BMW HP2

Fotogaléria
Tamasi - Touratech R 1200 GS Rambler – moderná interpretácia modelu BMW HP2

fff
Diskusia k článku
Vložiť príspevok môže iba registrovaný užívateľ.


Registrácia | Zabudnuté heslo
chat Chatuje: 1

Lotéria
V lotérii hráme aj o hodnotné ceny!
Posledná výhra pabel (69) v banku je 0 kr.
Kúpiť los | Štatistiky

Reklama

Reklama

Reklama

reklama

Mediálni partneri
Motomagazín
Reklamní partneri
Šéfkuchári.sk
Copyright © 2oo4-2o13 eXe | ISSN 1337-3064 | Všetky práva vyhradené | Redakcia | RSS | Prístupnosť | motocykel.sk na Facebooku | 0.01603