Richard Šikyňa dobil stupeň víťazov aj v seriáli našich západných susedov

Záverečné body seriálu „Medzinárodných majstrovstiev Českej republiky“ sa rozdeľovali túto nedeľu na trati vo Vranove, neďaleko Brna. Upršané počasie premenilo „Vranovskou rokli“ na bahennú arénu a tak súboje o posledné body neboli len o rýchlosti, ale aj schopnosti zostať celú jazdu v sedle motocykla. Richard Šikyňa (#102) z tímu MX Slovakia, jazdiaci na KTM 250 SXF počas tohtoročného českého seriálu hosťoval v partnerskom tíme JD191 KTM Racing Team. Do cieľa 1. jazdy prišiel na 3. mieste a pripísal si 20 bodov do priebežného hodnotenie seriálu a posunul sa o 4 body pred českého jazdca Dušana Drdaja (#88) na priebežnú 3. priečku. Tento výsledok sa napokon stal tým kľúčovým, keď pre neregulárne podmienky na trati boli 2. jazdy zrušené. Richard Šikyňa sa tak stal druhým vicemajstrom Českej republiky a po titule Medzinárodného majstra Slovenska tak získal ďalšie vynikajúce umiestnenie vo svojej športovej kariére v triede MX2. V kráľovskej disciplíne MX1 sa v celkovom hodnotení seriálu umiestnil na 3. mieste ďalší Slovák Tomáš Šimko (#104), keď mu preteky nevyšli podľa jeho predstáv a neudržal si priebežnú 2. priečku. Výkony oboch jazdcov si bezpochyby zaslúžia uznanie a veľkú gratuláciu.

Richard Šikyňa (#102)

„Preteky boli veľmi náročné, ako už pred mňa, tak aj pre techniku a môjho mechanika. V nedeľu pršalo skoro celý deň a tak sme mali na trati poriadne blato. Štart v prvej jazde sa mi podaril, bol somtretí. Hneď v 1. kole som sa dostal na 2. miesto, ale za polovicou jazdy som musel zahodiť okuliare a mal som aj nejaké problémy pri obiehaní jazdcov o kolo. Prepadol som sa až na 5. miesto, alevyhol som sa pádom a v cieli z toho bolo nakoniec 3. miesto. Druhé jazdy rozhodcovský zbor zrušil a tak som skončil tretí aj celkovo. V súčte bodov za celú sezónu mi to nakoniec tiež vyšlo na bedňu. Bolo veľmi príjemné stáť na pódiu za absolútne 3. miesto v tak náročnom seriáli, akýmčeské majstrovstvá rozhodne sú.Tento rok som sa zúčastnil seriálu MMČR vo farbáchJD191 KTM Racing Team, za čo chcem poďakovať Jiřímu Jankovskému, taktiež svojmu mechanikovi, trénerovi, rodine, priateľke a samozrejme môjmu tímu MX Slovakia, ktorý mi vytvoril podmienky a umožnil mi pretekať za tento český tím.“

Peter Kolek, manažér tímu MX Slovakia

„Sezóna sa nám postupne blíži ku koncu. Rozhodne ešte nechcem rekapitulovať, ale určite patrila k tým najzložitejším, odkedy s Rišom v tíme pracujeme. Rišo úspešne zmaturoval,získal znovu titul Medzinárodného majstra Slovenska a včera stál na stupňoch víťazov aj v Čechách za celkové 3. miesto. Bolo to tesné, len o 4 body pred štvrtým Dušanom Drdajom, ale Rišo musel na rozdiel od českej konkurencie vynechať kvôli účasti na ADAC jedny preteky.Aj tento fakt svedčí o tom, že okrem Slovenska patrí k absolútnej špičke aj v Čechách a nie len tam. Tento víkend Riša čakajú mimoriadne ťažké posledné preteky seriálu ADAC v Holzgerlingene, kde je priebežne tiež tretí, ale len s minimálnym náskokom 2 bodov pre francúzskym jazdcom Zachary Pichonom (#101) a o 10 bodov pre ďalším Francúzom Adrianom Malavalom (#51). Držte mu prosím vás všetci palce!“

Tlačová správa MX Slovakia

19.09.17, Tamasi
Foto titulka

Diskusia k článku
Vložiť príspevok môže iba registrovaný užívateľ.

Mediálni partneri
Motomagazín
Copyright © 2oo4-2o17 eXe | ISSN 1337-3064 | Všetky práva vyhradené | Redakcia | RSS | Prístupnosť | motocykel.sk na Facebooku | 0.017