Ako sa v Moskve zatvára motorkárska sezóna?

Moskva, 14.-15. 10. 2017. V albume na spodu článku nájdte viac ako 80 fotografií..
 
Uplynulý víkend (14.-15. októbra) motorkári v Moskve zatvárali sezónu  a my sme boli pri tom.
Ak sa pýtate, kto v Moskve zatvára cesty,
tak vaša prvotná myšlienka, že je to motorkársky klub Noční Vlci MC je veľmi správna. Centrum hlavného diania programu je moskovský nočný klub SEXTON. 

Ak sa pýtate, čo je to SEXTON, tak vedzte, že je nočný klub s barom postavený v industriálnom dizajne a prístupný pre každého, teda aj pre vás, ak náhodou navštívite Moskvu, pretože je otvorený skoro každý deň. V zákulisí je sídlo klubu Nočných Vlkov, ale to verejnosti nie je prístupné. V klube ako dekorácia slúži hlavne železo vo všetkých podobách aj vo forme hotových produktov akými je tank  z II. Sv. vojny T-34, či stíhačky MIG-15, motorky, železné sochy a výtvory  ako z filmu Šialený Max. Ak tu vstúpite, máte pocit, že ste v hlavnej scéne tohto filmu. Klub zvonku i zvnútra je spleťou industriálneho dizajnu, moderného umenia a ruskej kultúry postavených proti sebe miestami až do extrému. Vôbec neviete, kde sa máte skôr pozerať a celá scéna so západom slnka sa mení na iný – farebný a ohňový svet.

Foto

Ak sa pýtate, že ako sa tu dá dostať, či ako sme sa tu dostali my, tak poviem, je to možno jednoduchšie ako si myslíte. Areál klubu a i nočný bar sú prístupné pre verejnosť aj v čase zatváranie motosezóny a motorkári na motorkách tu bez problémov vošli až pred hlavnú tribúnu. Áno pri vchode stoja členovia klubu, ktorí regulujú počet motoriek na nádvorí, či dávajú pozor na bezpečnosť návštevníkov, a pokiaľ sa klub motorkami zaplní, zaparkujete vonku a dnu idete po svojich. A motorku a ani motorkársku bundu nemusíte mať vôbec, vojdete tu ako bežný návštevník.

Foto

Ak sa pýtate, aký tu je program, tak proste motorkársky, zrazový, rokový, ale i športový a zábavný. Do varu vás dostane nielen neskutočná scéna, ale večerné nasvietenie areálu i baru tisíckami svetiel, sprievodným ohňostrojom a živými plameňmi, ktoré vystreľujú zovšadiaľ.

Foto

Ak chcete vedieť, kedy program začal, tak podvečer o 17.00h spanilou jazdou Moskvou  na cca 15 km vzdialené miesto v Moskve (uzavretá cesta) kde bolo  streetfighter vystúpenie, nasledovala promenáda historických vozidiel,  následne sa kolóna vrátila do Sextonu, kde ihneď vonku začal moderovaný program spletený z koncertov. Počas programu prezident klubu Noční Vlci MC Alexander Zaldostanov – s prezývkou Chirurg, odovzdal vybraným členom klubu priznané ocenenia a možno neuveríte, ale pomedzi spevákov sa tu vtesnal i Freestyle motokros. Traja borci na freestyle motorkách nabiehali na rampu lemovanú ohňostrojom kde po dopade z pristávajúcej rampy šľahali plamene.

Foto

Finále je svetelno-bubnovo-ohňovo-ohňostrojovo-heavymetal show, ktorá dostala ľudí do varu tak, že im bolo jedno, že vonku skoro mrzne a neustále mrholí. Doslova sa strhla davová psychóza a jasot ľudí bol neskutočný. Návštevníci nie sú len tvrdí chlapi, ale celé rodiny aj s deťmi, pretože toto je show, ktorá sa v Rusku len tak ľahko nevidí.
Rodinná  a priateľská atmosféra... Atmosféra, ktorá tu panuje je priam rodinná a hlavne neskutočne priateľská. Vidieť tu tackajúcich opilcov je priam nemožné, skôr keď niekto do niekoho nechtiac drcne, počujete „izvinite“, teda „prepáč, nechcel som“. Ak ste na našich motozrazoch zvyknutý na SBS-ku, tak tu po nej nebolo ani stopy a vlastne ju tu ani nebolo treba. Každý rešpektuje každého, čo vyjadruje pozitívnu kultúru, na ktorú v mnohých prípadoch ani u nás nie sme zvyknutí.

Foto

Čo po veľkom finále?

Kto vládal zamieril do baru, kde vojde naraz niekoľko stoviek ľudí a tesne po polnoci na pódiu v bare pristála ruská roková legenda Vladimír Kuzmin, ktorý bol na roztrhanie. Koncert bol úchvatný a tento 62 ročný chlapík vie, načo sa používa gitara a o tom, že to je v Rusku „Pán NIEKTO“ svedčil aj obrovský záujem nespočetného množstva mladých ľudí, ktorí sa v bare tlačili telo na telo len aby ho videli a počuli. Už som myslel, že sa z toho baru kvôli tlačenici ani nedostanem vonku.

Foto

Pre mňa TOP zážitok roka

Toto bol príbeh, ktorý ak nezažijete na vlastnej koži, tak sa ťažko aj chápe. Možno si poviete, že to, čo tu píšem je nadnesené, ale skutočnosť je taká, že je to holá pravda. Rusi sú slovansky hovoriaci národ, historicky máme veľmi veľa spoločného a i koreňmi sme prepletený, či chceme alebo nie. Preto sa tu dobre dorozumiete a nátura ľudí  je i v celej Moskve viac priateľská ako strohá, či negatívna. V Motomagazíne č.: 12/2017 (od 23.11.2017 na pultoch) sa dočítate ešte viac, pripravujeme aj niečo o Nočných Vlkoch MC a teraz si vychutnajte fotogalériu a kuknite i video na našom FB Motocykel.sk / Motomagazín. 

 A samozrejme nezabudnite navštíviť "Krasnuju ploščad" Červené námestie v Moskve, inak by to nebolo ono...

Foto


Autor: Vlado Brniak17.10.17, VladiB    
Foto titulka
Ako sa v Moskve zatvára motorkárska sezóna?

Fotogaléria
VladiB - Keď Noční Vlci zatvárajú motosezónu v Moskve...

fffffff
fffffff
fffffff
fffffff
fffffff
fffffff
fffffff
fffffff
fffffff
fffffff
fffffff
fffffff
fffffff
fff
Diskusia k článku
VladiB

Trenčiansky kraj
Člen od: 12.10.07
Tém: 177
Príspevkov: 899

17.10.17 14:43

Diskusia k článku [linka]
Vo fotoalbume som úmyselne kombinoval nočné a denné fotky za sebou, dá sa potom lepšie predstaviť čo ako vyzerá a navyše v noci človek príde o veľa detailov dekorácie klubu...


VladiB
Jura
pic

Trnavský kraj
Člen od: 25.05.17
Tém: 2
Príspevkov: 42

17.10.17 14:45

..sa nediv, že v noci človek príde o veľa detailov - to tá vodka :-D


..keep the rubber down & the paint up..
VladiB

Trenčiansky kraj
Člen od: 12.10.07
Tém: 177
Príspevkov: 899

17.10.17 15:18

Tož Juraaa, srandista, ........ znáš mne.
Však ja toľko vodky vypijem za posledných 25 rokov že až...
Inak, pred nedávnom si bol v Moskve, čo si si tam neskočil večer na panáka...


VladiB
Jura
pic

Trnavský kraj
Člen od: 25.05.17
Tém: 2
Príspevkov: 42

17.10.17 19:32

... to mrzlo tak, že zavreli aj chrám Vasilija Blaženého ... :-D


..keep the rubber down & the paint up..
ahojko
pic

Bratislavský kraj
Člen od: 29.09.13
Tém: 2
Príspevkov: 424

17.10.17 22:16

Niz v zlom,

  ale ked vidim tie fotky, tak sa mi vybavia zabery z filmov

MAD  MAX......


VladiB

Trenčiansky kraj
Člen od: 12.10.07
Tém: 177
Príspevkov: 899

18.10.17 09:03

Ale to určite všetkým... nielen tebe,


VladiB
B12
pic

Prešovský kraj
Člen od: 03.07.08
Tém: 13
Príspevkov: 135

18.11.17 15:54

Videl som to nedávno na nemeckej telke.,určite je to niekde na youTube. Zdalo sa mi to trochu megalomanské a až prehnané. No čo Rusi neurobia pre Putina   


Upozornenie: Na tejto stránke sú zobrazené názory návštevníkov a užívateľov portálu. Redakcia nepreberá žiadnu zodpovednosť za prezentované názory a ani sa s nimi nestotožňuje.
Vložiť príspevok môže iba registrovaný užívateľ.
Mediálni partneri
Motomagazín
Reklamní partneri
Copyright © 2oo4-2o17 eXe | ISSN 1337-3064 | Všetky práva vyhradené | Redakcia | RSS | Prístupnosť | motocykel.sk na Facebooku | 0.07817