Yamaha Niken – od extravagantného konceptu k realite

Milánska výstava EICMA otvorí svoje brány až o dva týždne, no už teraz výrobcovia postupne odhaľujú prvé novinky a už dnes môžeme povedať, že jedným z najzaujímavejších modelov v budúcej sezóne bude trojkolka Yamaha Niken, ktorá ponúka systém zavesenia kolies podobný ako skúter Tricity a motorka sa môže nakláňať do zákruty podobne ako klasický dvojkolesový motocykel.

Toto technické riešenie prináša vysoký pocit stability aj v hlbokých náklonoch na rôznom povrchu, čo sa premieta nielen do maximálneho „fun“ faktoru počas jazdy, ale prináša aj väčšiu bezpečnosť jazdy. Yamaha sa už dlhšiu dobu pohrávala s myšlienkou 3-koloesového motocykla a naposledy to bolo v podobe funkčného konceptu 01GEN ešte z roku 2014, no až model Niken dotiahol túto myšlienku do sériovej reality.

Japonci sú zatiaľ skúpi na bližšie informácie ohľadom tohto modelu a všetko sa dozvieme až 6. 11. na prezentácii noviniek pred začiatkom výstavy EICMA, no základom modelu Niken je úspešný naháč MT-09, ktorý je zárukou nielen dostatočného výkonu ale aj poriadnej zábavy v sedle. 26.10.17, Tamasi    
Foto titulka
Yamaha Niken – od extravagantného konceptu k realite

Fotogaléria
Tamasi - Yamaha Niken – od extravagantného konceptu k realite

fffffff
ff
Diskusia k článku
slobo

Bratislavský kraj
Člen od: 25.12.12
Tém: 26
Príspevkov: 468

26.10.17 23:41

Diskusia k článku [linka]
Yamaha sa vyhrala to sa musi uznat  
od  Emousn (MRide)   Yamaha sa vyhrala 2

Cross Hub
Netradiční koncept od Yamahy
Czy wejdzie do seryjnej produkcji ?
  http://40ton.net/pickup-marki-yamaha-trzema-miejscami-przodu-ladownia-przewozu-motocykli/


Všetko závisí od potenciálneho záujmu zákazníkovbydliště West Zahori -pevná hráz socializmu
Upozornenie: Na tejto stránke sú zobrazené názory návštevníkov a užívateľov portálu. Redakcia nepreberá žiadnu zodpovednosť za prezentované názory a ani sa s nimi nestotožňuje.
Vložiť príspevok môže iba registrovaný užívateľ.
Mediálni partneri
Motomagazín
Reklamní partneri
Copyright © 2oo4-2o17 eXe | ISSN 1337-3064 | Všetky práva vyhradené | Redakcia | RSS | Prístupnosť | motocykel.sk na Facebooku | 0.06434