Connect with us

Spravodajstvo

AGV prináša model Pista GP-R Winter Test v limitovanej serii

Publikovaný

on

Taliansky výrobca prilieb AGV vydal limitovanú sériu prilieb Pista GP-R s grafikou „zimných testov“, teda takou akú mal Valentino Rossi počas predsezónnych testov na okruhu v Sepangu, Malajzia. Na prvý pohľad upúta grafika zimného mestečka Tavullia so zasneženou značkou maximálnej rýchlosti 46 🙂 Tavullia je rodným mestom Valentina Rossiho a tá značka s maximálkou 46 km/h tam skutočne stojí.

Grafika nie je všetko. AGV Pista GP-R Winter Test je kompaktná a ľahká prilba, ktorá zaručuje vynikajúcu bezpečnosť vďaka škrupine vyrobenej zo 100 % karbónu. Škrupina je v štyroch veľkostiach so štruktúrou EPS (expandovaný penový polystyrén) s piatimi hustotami. Tvar škrupiny bol navrhnutý tak, aby čo najefektívnejšie prispieval k aerodynamickým vlastnostiam. Minimalizuje teda riziko nahromadenej energie smerujúcej ku krčnej chrbtici. Zadná časť škrupiny je vyriešená tak, aby si nezavadzala s kombinézou. Vďaka bezošvým zónam je vnútro prilby pohodlné.

Ventilačný systém (IVS – Integrated Ventilation System) sa skladá z piatich veľkých nasávacích otvorov vpredu a dvoch výpustných vzadu vo vnútri prilby. Každého asi upúta zadný spojler testovaný vo vzdušnom tuneli Biplano. Tento je zhotovený z viacerých krídelok a zvyšuje tak aerodynamickú stabilitu pri vysokých rýchlostiach za akýchkoľvek podmienok. Spojler sa dá odpojiť.

AGV prináša model Pista GP-R Winter Test v limitovanej serii

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri