Reklama

Kúpili sme novú prilbu, ideme ju rozmlátiť!


Nekonečná téma diskusií – motocyklová výbava a príslušenstvo z obchodného reťazca Lidl  sú kontroverznou témou  o tomto tovare a to v mnohých smeroch. Zatiaľ, čo jeden spotrebiteľ tento tovar obhajuje, iný spotrebiteľ naň nadáva. Priznajte sa aj vy? Však ste si z toho či už teraz, alebo v minulosti niečo kúpili.

Prečo je tento tovar tak diskutabilný?
Pretože je hlavne lacný... vyklápačka za 49.99 Eur, Jet prilba za 29.99 Eur, ladviňák za 5,99 Eur, dokonca kožené rukavice za 19.99 Eur. Obchodníci a majitelia motoobchodov majú potom čo vysvetľovať zákazníkom a presviedčať ich, aby si kúpili prilbu u nich, následne sú zdrojom „vydierania“ zákazníkom, typu: „však prečo by som mal dať za prilbu 130 Eur, keď v Lidli  majú podobnú za 50 Eur“. Poznáte to všetci a Slovensko tým žije. ALE! Voľná zóna obchodu predsa nezakazuje Lidlu predávať prilby a naopak motopredajcom napr. plechovkové pivo.

Znamená lacné aj dobré?
Ako čo a ako kde. Zakúpili sme teda do redakcie vyklápaciu prilbu neznámeho názvu CRIVIT (vyrobené v Číne)  a ľadvinový pás. Na začiatok. A ideme tieto produkty podrobiť redakčnému testu, ktorý v prípade prilby bude končiť crash testom – proste tú prilbu nakoniec rozmlátime. A tu sa uvidí či je lacné aj dobré a do akej miery.

Čo môžete teda očakávať?
- Prilbu cez sezónu budeme používať a následne prinesieme pravdivý test
- Napíšeme do Lidlu na oddelenie služieb zákazníkom, či nám vedia zabezpečiť náhradné diely, alebo servis na túto prilbu
- Stanovisko Lidlu plne zverejníme
- Nakoniec prilbu v záverečnom crash teste podrobíme najťažšej skúške a uvidíme čo sa stane
.

Nie je čína ako čína!
„Však čo už nie je z Číny“ je mnohokrát počuteľná veta všade dookola pri najrôznejšom tovare. Vyhnúť sa tomuto fenoménu v dennom živote nevieme a stal sa našou absolútnou súčasťou života, pričom si mnohokrát ani neuvedomujeme, čo denne používame, nosíme, za čo dávame svoje peniaze. Tešte sa o to viac na naše ďalšie  informácie  o tom, ako to celé dopadlo a či sa motocyklový tovar z tohto obchodu oplatí kúpiť!

V. Brniak20.02.15, VladiB    
Foto titulka
Kúpili sme novú prilbu, ideme ju rozmlátiť!
Foto: No nekúpte to, vyklápačka za 49.99....
Diskusia k článku
AIR
pic

Žilinský kraj
Člen od: 16.11.08
Tém: 235
Príspevkov: 944

21.02.15 08:47

Diskusia k článku [linka]
Tak tento napad sa mi paci...        uz teraz som zvedavy na vysledok

Co z toho, ze zajtra bude lepsie, ved vzdy ked sa zobudim, je dnes....
papi
pic

Nitriansky kraj
Člen od: 22.09.13
Tém: 33
Príspevkov: 3239

21.02.15 10:23

 
Vladi, dobrý nápad, bude zábava.

Čo sa nosenia a funkcie týka, test bude určite prínosom, ale aj nejaké "rozbíjanie" už bolo, podobné testy robilo viac redakcií či motoserverov, a to aj zábavnou formou, aj pomocou testov, aj veľmi podobných "oficiálnym" európskym homologačným skúškam.
Testeri asi neverili výsledkom... 

Na nete koluje už kopa starších-novších videí "rozbíjania", kvázi-regulérnymi skúškami počnúc až po úplne srandovné testy. Pamätám si napr. ruské video, keď nejakú prilbu išli rozmlátiť kladivom...

Myslím si ale, že aj oficiálne testy zaručujú väčšinou len základné info "vyhovuje - nevyhovuje", k porovnaniu kvality prilieb treba rozbiť všetky prilby sveta, merať a porovnávať všetky deformačné-deštrukčné  veličiny, blablabla. Potom možno urobiť aj nejaké poradie - pričom nemusí byť najlepšia tá prilba, ktorá sa nedá rozmlátiť vôbec.
Takže test bude určite zábavný, ale hádky okolo kvality asi nikdy neprestanú...   

Keď už nie o prilbách, tak o tom, aké baby sú lepšie, viď téma vedľa...

Puberťák na dôchodku
joker170

Prešovský kraj
Člen od: 14.01.16
Tém: 0
Príspevkov: 1

19.01.16 22:26

Dobry den,chcel by som sa opytat či ste už urobili test tejto prilby?Ak áno,rád by som vedel ako dopadol.Dakujem.

Tamasi

Trenčiansky kraj
Člen od: 11.10.07
Tém: 6
Príspevkov: 50

20.01.16 12:25

Ahoj Joker170 priznám sa, že test sme zatiaľ neurobili. Nakoniec sme vymysleli nový scenár testu a pripravíme porovnávací test novej prilby z Lidla s použitou prilbou v cene zodpovedajúcej tej lidlovej. Celý test aj s výsledkami zvereníme v jednom z jarných vydaní, kde sa budeme prilbám venovať obširnejšie. 

papi
pic

Nitriansky kraj
Člen od: 22.09.13
Tém: 33
Príspevkov: 3239

22.01.16 21:41

Len tvrdo na ne!  

Puberťák na dôchodku
Mlhos
pic

Bratislavský kraj
Člen od: 22.09.13
Tém: 11
Príspevkov: 1029

10.02.20 19:24

Takze uz presli 3 roky prilby znova maju  v Lidli a vysledok nikde povedal by som ze prilba prekvapila a v testoch zrejme vydrzala ako ta porovnavacia tak sa to uharlo do zabudnutia pretoze v skutocnosti je to prilba ktora sa predava pod znackou LS 2 za dvojnasobnu cenu problem je totiz v tom ze ak Lidl preda 2000 prilieb za 50 euro tak si to moze dovolit na rozdiel od toho co ma motoobchod a preda rocne 2-3 prilby

Ludia su zvlastni cim viac dobra im darujes tym viac ti ublizuju
VladiB

Trenčiansky kraj
Člen od: 12.10.07
Tém: 178
Príspevkov: 902

13.02.20 10:49

Ospravedlňujeme sa, test žiaľ neprebehol a ani neprebehne. Aj to sa stáva.  

VladiB
Upozornenie: Na tejto stránke sú zobrazené názory návštevníkov a užívateľov portálu. Redakcia nepreberá žiadnu zodpovednosť za prezentované názory a ani sa s nimi nestotožňuje.
Vložiť príspevok môže iba registrovaný užívateľ.
Mediálni partneri
Motomagazín
Reklamní partneri
Copyright © 2oo4-2o2o eXe | ISSN 1337-3064 | Všetky práva vyhradené | Redakcia | RSS | Prístupnosť | Motocykel.sk na Facebooku 0.04874