Reklama

Začiatok žarnovickej sezóny aj s Martinom Vaculíkom

Nedeľa 28. apríla bude v Žarnovici patriť úvodným pretekom sezóny 2019 na plochej dráhe. Medzinárodné majstrovstvá Slovenska spojené s 19. ročníkom Memoriálu Ladislava Eliáša privedú na štart vskutku kvalitnú konkurenciu pretekárov zo štrnástich krajín.

Speedway Club Žarnovica, ktorý pokračuje v 66-ročnej tradícii tohto športu v malom mestečku na Pohroní, pripravil opäť bohatú sezónu skladajúcu sa predovšetkým zo siedmich medzinárodných pretekov, medzi ktorými nechýbajú ani majstrovstvá sveta, či Európsky pohár. Na začiatok sezóny to však bude slovenský šampionát s medzinárodnou konkurenciou.

Hlavnou otázkou, ktorá vždy trápi fanúšikov, je účasť Martina Vaculíka. Tentoraz sa s pretekárom Grand Prix môže počítať na 100%, keďže jeho klub v Poľsku odjazdí ligové stretnutie dva dni pred termínom žarnovických pretekov. Bolo dosť ťažké hľadať fenomenálnemu pretekárovi zo Žarnovice konkurenciu. No podarilo sa. V roku 2017, kedy zvíťazil prvý a zatiaľ jediný krát v domácom "majstráku", mu spoločnosť na stupňoch víťazov robil svetový medailista z dlhej dráhy a niekoľkonásobný majster Čiech Josef Franc a dravý mladík z Lotyšska Jevgenij Kostigovs, ktorý dokázal Martina v spoločnej jazde poriadne ponaháňať. Obaja sa predstavia v Žarnovici aj tento rok. Okrem toho by mal štartovať aj exmajster Európy a majster Slovenska z roku 2012 Renat Gafurov, vlastniaci aj niekoľko titulov majstra Ruska. Chýbať nebude ani vlaňajší majster Slovenska z Čiech Zdeněk Holub, či majstri z predošlých rokov Martin Málek (2013) a Norbert Magosi (2011). Medzi favoritov treba pripočítať aj výborného Dána Emila Grondala.

V súčte sa na žarnovickom ovále predstaví 25 jazdcov z Dánska, Fínska, Ruska, Poľska, Lotyšska, Holandska, Nemecka, Ukrajiny, Maďarska, Slovinska, Bulharska, Rumunska, Českej republiky a Slovenska. Na programe je 25 jázd základného rozpisu v päticiach a záverečná finálová jazda o titul pre šesticu najlepších na šesť kôl. Preteky začínajú nástupom o 15.00 hodine.

Viac informácií: www.plochadraha.sk

Text: Martin Búri

Foto: Igor Fellner16.04.19, Tamasi    
Foto titulka
Začiatok žarnovickej sezóny aj s Martinom Vaculíkom


Diskusia k článku
Vložiť príspevok môže iba registrovaný užívateľ.
Mediálni partneri
Motomagazín
Reklamní partneri
Copyright © 2oo4-2o19 eXe | ISSN 1337-3064 | Všetky práva vyhradené | Redakcia | RSS | Prístupnosť | Motocykel.sk na Facebooku 0.02179