Reklama

Slovenské predstavenie Harley-Davidson LiveWire

V piatok 22. 11. sme sa zúčastnili akcie Open House 2020 v bratislavskom zastúpení Harley-Davidson. Súčasťou tohto podujatia bolo aj predstavenie nového elektrického modelu Harley-Davidson LiveWire. Príjemnú náladu zabezpečovala ženská rocková kapela Poison Candy, ktorá bola úžasná a dotvárala atmosféru tejto legendárnej značky.


Harley-Davidson LiveWire

Ide o plne elektrický motocykel, ktorý je so svojimi technológiami vskutku nadčasový. Prekvapujúce je práve to, že Harley prišiel s takýmto modelom a len málo kto by to pred 10 rokmi povedal. To iba nasvedčuje, že Harley-Davidson si chce získať úspech na trhu získať najmä pravidelnými inováciami, čomu dávame palec hore. Aj napriek tomu, že zarytí Harleyáci, možnto trochu krútia hlavami, tak práve mladšia generácia motorkárov, ktorá vyrastá v dnešnej „smart“ dobe si príde na svoje.

Zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 3 sekundy a so záťahom 110 Nm už odspodu sú vynikajúce hodnotyFoto nielen z pohľadu elektrického pohonu. Elektro motor je uložený úplne dole a nad ním je umiestnená robustná batéria, ktorú dobijete na 80% už za 40 minút. Plné nabitie zvládne za hodinu. Určite dôležitý údaj je aj dojazd. Ten má pri hmotnosti 249 kg cez 158 kilometrov na jedno nabitie. To je vzdialenosť, ktorá zodpovedá napríklad výletu z Košíc do Tatier. Tam si dáte LiveWire na nabíjačku, vy si objednáte obed a po hodine môžete ísť ďalej. Na druhej strane aj kým vaši kamaráti natankujú bežné motorky na benzínke a dajú kávu, tak len čakaním na nich si dobijete LiveWire o ďalších 100 kilometrov. Preto hodnota dojazdu nemusí na prvý pohľad znamenať veľké obmedzenie.

Určite nemôžeme nespomenúť okrem elektromotora aj druhú inováciu, ktorá robí LiveWire Fotonadčasovým. Je to systém H-D Connect. Rovnako ako pri aute Tesla máte k dispozícii nepretržitú konektivitu na internet. Vďaka tomu môžete cez mobil odkiaľkoľvek zistiť vďaka GPS, kde sa motorka nachádza, či ju niekto nekradne, alebo pozrieť kade ste išli, či z domu naplánovať trasu, ktorú si zobrazíte na veľkom dotykovom displeji (10,9 cm). Okrem toho vidíte v aplikácii stav batérie a všetky parametre motocykla. Taktiež, ak Harley medzi časom pridá nejakú funkciu, tak si ju motorka sama stiahne a urobí aktualizáciu systému na diaľku. Určite vás zaujíma cena modelu LiveWire a tá začína na sume 33 500€. Nie je to práve málo ale verím, že tento nový koncept v ponuke H-D si určite nájde svojich priaznivcov.  

Autor: Paľo Škorpík25.11.19, Tamasi    
Foto titulka
Slovenské predstavenie Harley-Davidson LiveWire


Diskusia k článku
AIR
pic

Žilinský kraj
Člen od: 16.11.08
Tém: 235
Príspevkov: 944

25.11.19 15:14

Diskusia k článku [linka]
A už je to tu.... elektrina v praxi... 

Co z toho, ze zajtra bude lepsie, ved vzdy ked sa zobudim, je dnes....
Goldy

Nitriansky kraj
Člen od: 23.09.13
Tém: 0
Príspevkov: 193

08.12.19 06:45

Ty vole. Akože, kúpim si hračku (vetračku hlavy) za 33 500 éčiek a mangelka ma bude sledovať doma na monitore????    No ešte že som v klube SSZ (Starých skostnatených zadubencov)  

Lietam nízko a pomaly.
Upozornenie: Na tejto stránke sú zobrazené názory návštevníkov a užívateľov portálu. Redakcia nepreberá žiadnu zodpovednosť za prezentované názory a ani sa s nimi nestotožňuje.
Vložiť príspevok môže iba registrovaný užívateľ.
Mediálni partneri
Motomagazín
Reklamní partneri
Copyright © 2oo4-2o2o eXe | ISSN 1337-3064 | Všetky práva vyhradené | Redakcia | RSS | Prístupnosť | Motocykel.sk na Facebooku 0.04824