Reklama

Exkluzívna Ducati Panigale V4 Superleggera je na svete

Talianska značka predstavila momentálne najexkluzívnejší superšportový motocykel na trhu. Superleggera V4 je vôbec najvýkonnejším a technicky najpokrokovejším sériovým modelom aký Ducati vyrobila. Na trh sa dostane len limitovaná 500 kusová séria individuálne označených modelov.


Ducati svojim najnovším dielom opäť posúva hranice exkluzivity pre športové motocykle, ktoré môžete používať v bežnej premávke. Nový model Superleggera V4 je jediným sériovým motocyklom, ktorého kompletný podvozok (rám, podsedlový rám, kyvná vidlica a ráfy kolies) je vyrobený z kompozitných materiálov. Vďaka tomu je hmotnosť podvozku nižšia o 6,7 kg v porovnaní so štandardnou verziou Panigale V4.

Veľká časť komponentov je vyrobená z uhlíkových vlákien a okrem kapotáže sú to aj prítlačne „krídelka“, ktoré sú inšpirované systémom, ktorý používal továrenský tím Ducati MotoGP v roku 2016. Pri rýchlosti 270 km/h vytvárajú prítlak až 50 kg, čo je o 20 kg viac ako model Panigale V4 R.

  Pod kapotážami sa ukrýva motor V4 o objeme 998 ccm, ktorý produkuje 224 k výkonu a po namontovaní špeciálneho racingového kitu stúpne až na 234 k. Racingové gény tohto motora podtrhuje suchá spojka. Špeciálna prístrojovka je prakticky identická s panelom špeciálu Desmosedici GP20. Vďaka použitiu exkluzívnych materiálov, kde okrem spomínaných kompozitných materiálov nechýba titán, zliatina horčíka a hliník klesla suchá hmotnosť tohto modelu na 159 kg (o 16 kg menej ako Panigale V4).

 V kombinácii s ohromným výkonom motora sa podarilo dosiahnuť na sériovom modeli rekordný pomer výkonu a hmotnosti, ktorý je 1,41 k/kg a po nainštalovani racingového kitu je to dokonca 1,54 k/kg. Netreba samozrejme zabúdať na špičkovú elektroniku, ktorá okrem trojice štandardne naprogramovaných režimov ponúka až 5 ďalších režimov, ktoré sú individuálne nastaviteľné. Exkluzívny systém pruženia Öhlins využíva prvky vyvinuté na špeciáloch MotoGP.

Ducati vyrobí len 5 týchto exkluzívnych motocyklov denne a do konca roka vyrobí celú sériu 500 kusov. Prvé kusy sa zákazníkom dostanú už v júni tohto roku. Noví majitelia sa môžu okrem samotnej motorky tešiť aj na bonus v podobe možnosti vyskúšať si na okruhu Mugello model Panigale V4 R postavený podľa špecifikácii superbikového špeciálu s ktorým Ducati jazdi seriál WSBK. Ešte lepší darček čaka na 30 šťastlivcov, ktorí s kúpou Superleggery V4 získajú aj možnosť vyskúšať si na okruhu špeciál Desmosedici GP20, ktorý v seriáli MotoGP používajú továrenský jazdci Dovizioso a Petrucci, samozrejme s plnou podporou technikov zo športového oddelenia Ducati Corse.07.02.20, Tamasi    
Foto titulka
Exkluzívna Ducati Panigale V4 Superleggera je na svete


Vložiť nový článok

Motoporadňa | Testy a recenzie | Moje moto | Predstavujeme | Turistické články | Spravodajstvo | Podujatia | Články užívateľov | PR články | OFF topic

Súvisiace články

» Motorkári ďakujú hrdinom týchto dní a vyzývajú ľudí, aby išli darovať krv
» ISDE 2020 zrušená – prekladá sa na rok 2021
» Honda CBR1000RR-R Fireblade SP s ocenením „Red Dot 2020“ za vysokú kvalitu dizajnu
» Štatistika: 10 najpredávanejších moto / ATV značiek v SR za 1-2 / 2020
» Výstava MOTOCYKEL 2020 odložená...
» MP Korado Supermaxi 50 EFI – moped je späť!
» Český MOTOSALON v Brne skoro neotvorili, výstava MOTOCYKEL v Bratislave ohrozená nie je...
» Prvé preteky MXGP 2020 v Anglicku aj za účasti Richarda Šikyňu.
» Harley–Davidson preplatí nový vodičský preukaz na veľký motocykel
» Maco Racing Team s dôležitými zmenami do roku 2020
» Ricky Brabec a značka Honda dosiahli celkové víťazstvo na Rallye Dakar 2020
» Dakar 2020 – Svitko pred zajtrajšou poslednou etapou na 11. mieste
» DAKAR 2020 – dnešná 8. etapa zrušená
» DAKAR 2020 - Svitko po 5. etape už na 10. mieste priebežného poradia
» DAKAR 2020 - 2. etapa: Svitko 16. Jakeš 29. miesto
» DAKAR 2020 - 1. etapa: Svitko 19., Jakeš so 40 min. penalizáciou
» DAKAR 2020: Už len necelé tri týždne do štartu!
» Honda oslavuje 400 miliónov vyrobených motocyklov
» Prvý upravený Niken prichádza z Poľska
» ŠTEFANA SVITKA ČAKÁ NAJVYPRAHNUTEJŠIA PÚŠŤ SVETA

Ďalšie »

Diskusia k článku
Vložiť príspevok môže iba registrovaný užívateľ.
Mediálni partneri
Motomagazín
Reklamní partneri
Copyright © 2oo4-2o2o eXe | ISSN 1337-3064 | Všetky práva vyhradené | Redakcia | RSS | Prístupnosť | Motocykel.sk na Facebooku 0.01994