Reklama

Z-krúžková reťaz, ktorá nepotrebuje pravidelné mazanie - novinka od Regina chain

Novinka od Regina chain

Ak vám Regina chain nič nehovorí, tak v skratke je to talianska spoločnosť, ktorá začala s výrobou reťazí pre motocykle v roku 1939. Od roku 1949 sa jej reťaze používajú aj na svetových šampionátoch. Používa ich šesť jazdcov v MotoGP (okrem iných aj Iannone a Zarco) a dokopy až 15 jazdcov v Moto2 a Moto3. Tak isto jazdci na pretekoch Superbike, Supersport 600 a Supersport 300. V MXGP je to Red Bull team a Team Gebben a v MX2 je to ďalších 8 jazdcov. Celkovo sa reťaze Regina objavujú na deviatich off-road pretekoch, na supermote, triale a na plochej dráhe ich využívajú Woffinden aj Sayfutdinov.

Nová HPE reťaz.

Toto však nie je prezentácia firmy, ale informácie o ich najnovšom produkte, ktorým je nová HPE reťaz. Jedná sa o Z-krúžkovú reťaz, ktorá nepotrebuje pravidelné mazanie. Jej technológia spočíva v tom, že ako valček, tak puzdro sú potiahnuté vrstvou tetrahedrálneho amorfného uhlíka označovaného aj ta-C. Práve použitie ta-C v sebe spája vysokú pevnosť a nízky koeficient trenia aj za sucha. 

Reťaz by mala byť dostupná od januára 2021.12.09.20, VladiB    
Foto titulka
Z-krúžková reťaz, ktorá nepotrebuje pravidelné mazanie - novinka od Regina chain
Diskusia k článku
Vložiť príspevok môže iba registrovaný užívateľ.
Mediálni partneri
Motomagazín
Reklamní partneri
Copyright © 2oo4-2o2o eXe | ISSN 1337-3064 | Všetky práva vyhradené | Redakcia | RSS | Prístupnosť | Motocykel.sk na Facebooku 0.02335