Connect with us

Spravodajstvo

ERES-Racing na UEM Alpe Adria

Publikovaný

on

Na scénu pretekov cestných motocyklov vstúpil nový slovenský pretekársky tím ERES-Racing Team. Jeho cieľom je účasť na pretekoch medzinárodného seriálu UEM Alpe Adria Road Racing Championship a majstrovstiev Slovenskej republiky v triede Superstock 1000. Prvý krát sa na štart v spomínaných pretekoch postavil počas uplynulého víkendu na maďarskom Hungaroringu, kde bol hneď pri svojej premiére úspešný. Dovoľte, aby sme vám tím ERES-Racing predstavili.

Hlavným dôvodom založenia tímu boli výborné časy, ktoré dosahoval jazdec tímu Róbert Sháněl na pretekárskych okruhoch, na ktorých sa jazdí spomínaný alpsko-jadranský šampionát. Práve Róbert, ktorý je nielen pretekárom, ale aj majiteľom tímu ERES-Racing, si uvedomil, že je čas zmerať si sily s konkurenciou v tomto čoraz kvalitnejšie obsadenom seriáli.

29-ročný pretekár štartuje na motocykli Yamaha YZF 1000 R1, s ktorým sa už vlani zúčastňoval voľných jazdení vrámci rôznych agentúrnych podujatí. Počas zimy však bol motocykel kompletne prestavaný. Sú na ňom doplnky od renomovaných svetovych výrobcov, medzi ktorými sú aj partneri tímu ERES-Racing. Sú to napríklad firmy Valtermoto Components z Talianska a Hyperpro z Holandska, ktoré dodávajú svoje pretekárske produkty jazdcom v rôznych kategóriách na celom svete, takže tím je na spoluprácu s nimi právom hrdý. Treba však poďakovať aj naším slovenským spoločnostiam, ktoré podporili tím ERES-Racing. Sú to firmy Cityfarma, Diwix, Styx , Motomagazín , MOTUL Mefosport , KaB trans a PIPER´S Scottish pub ..

Cieľom tímu pre nadchádzajúcu sezónu je pravidelne získavať body do seriálu UEM Alpe Adria Championship v triede Superstock 1000, ktorý sa tento rok skladá z deviatich podujatí. Hneď v prvých pretekoch sa predsavzatie o bodovaní splnilo, keď Róbert Sháněl v mimoriadne nabitej konkurencii 52 európskych pretekárov získal štyri body za 12. miesto. V osemdielnom seriáli majstrovstiev Slovenska má tím ERES-Racing tie najvyššie ambície, teda zisk titulu slovenského šampióna. Aj táto ambícia sa začala napĺňať počas uplynulého víkendu, keď Róbert získal plný počet bodov za prvé miesto. Do triedy Superstock 1000 vstúpilo na Slovensku niekoľko kvalitných pretekárov a tak boj o celkové prvenstvo bude rozhodne zaujímavý.
V posledný aprílový víkend sa celý tím dočkal, nový ročník šampionátu UEM Alpe Adria. V Superstockových triedach vzrastá konkurencia z roka na rok a do kvalifikácie triedy Superstock 1000 nastúpilo až 52 pretekárov, pričom na štart sa ich mohlo postaviť len 43. Začal sa teda boj o zlomky sekúnd aký poznáme z majstrovstiev sveta. Vlani stačilo pre účasť v pretekoch zajazdiť čas 2:10, tento rok bolo 2:03 málo… Každým tréningom, či kvalifikáciou, sa Róbert zrýchľoval a v mimoriadne nabitej konkurencii vybojoval 17. miesto s výborným časom 1:58,1. O veľkej konkurencii svedčí fakt, že vedľa Roba stál na štarte suverénny víťaz pretekov alpsko-jadranského šampionátu z minulého roka v Brne, Poliak Ireneusz Sikora.

Po štarte pretekov Róbert klesol o tri miesta, ešte v prvom kole však predbehol niekoľko súperov. Pri pohľade na Robov spôsob jazdy nebolo vôbec poznať, že sa jedná o nováčika v motocyklových pretekoch. Postupne sa prebojoval až na jedenástu priečku, o ktorú zvádzal skvelý súboj s Chorvátom Goranom Gajičom. Niekoľkokrát sa zdalo, že Chorvát pôjde ?k zemi?, dokázal však nebezpečné šmyky ustáť a stále na nášho pretekára útočiť. Na zemi sa krátko pred cieľom v predposlednom kole takmer ocitol aj Robo, no nakoniec skončil hneď pri svojej premiére na skvelom dvanástom mieste ktoré okrem štyroch bodov do šampionátu UEM Alpe Adria, znamenalo aj 25 bodov do majstrovstiev Slovenska. Okrem toho v pretekoch ešte zrýchlil a zajazdil svoj rekordný čas v hodnote 1:57,6! Ak by Róbert bodoval do majstrovstiev Českej republiky, skončil by na druhom mieste!
Okrem vedenia v slovenskom šampionáte je Róbert na prvom mieste aj v novovzniknutom pohári Pirelli Cup, do ktorého sa prihláseným pretekárom z Čiech a Slovenska zarátavajú výsledky tak, ako sa umiestnili vo svojich triedach. dohromady zo všetkých tried.
Róbert Sháněl:?Už od mojich prvých kilometrov na pretekárskych okruhoch bolo mojím snom štartovať v seriáli Alpe Adria v triede Superstock 1000. Od svojich osemnástich rokov jazdím na motocykloch s týmto objemom, takže som nad menšou kubatúrou ani nikdy neuvažoval. V nedeľu sa moje rozhodnutie ukázalo jako správne. Na štarte som mal problém, jazdec vedľa mňa ulial štart a ja som sa pohol s ním. Ubral som a keď potom zhasla červená, mal som málo otáčok. Dostali sa predo mňa traja jazdci, no tých som predbehol hneď na výjazde z prvej zákruty. S chorvátskym súperom sme zviedli veľký boj a ja som sa nakoniec po nebezpečnej situácii rozhodol neriskovať pád, veď 4 body do hodnotenia Alpe Adria hneď pri našom debute jeurčite veľký úspech. Chcem vyjadriť veľkú vďaku našim partnerom, celému tímu a aj fanúšikom, ktorí nás prišli povzbudiť priamo na Hungaroring, alebo nás povzbudzovali aj na diaľku cez sms, alebo E-maily.?

ERES-Racing Team v zložení Róbert Sháněl, Martin Mikula, Rasťo Vlnka, Erika Maršalová a Saskia Vlnková, vstúpil do svojej prvej pretekárskej sezóny s oprávneným odhodlaním dobývať tie najvyššie priečky. O tom, ako sa ciele tímu daria napĺňať, vás budeme počas celej sezóny informovať. Najbližšie preteky tím absolvuje 12. mája v chorvátskej Rijeke.

Róbert Sháněl

ERES-Racing na UEM Alpe Adria

4 komentáre

4 Comments

 1. OtoGSXR17

  4. mája 2007 at 15:09

  Gratulujem robovi aj celemu teamu za brutalny vysledok ktory dosiahli tvrdov pracou a drzim palce do dalsich pretekov 😉

 2. diewithme

  4. mája 2007 at 21:27

  Gratulujem Robo este raz aj celemu tymu. len tak dalej 😈

 3. ogard

  4. mája 2007 at 21:39

  Diewithme> co tak kratky prispevok? som od teba zvyknuty na dlhsie 😇

  ….ale k teme, drzim palce chalani, nech sa vam dari a ukrajujete si stale lepsie a lepsie casy 😈

 4. diewithme

  5. mája 2007 at 6:27

  ogard tu to bola jednoznačná vec, tak som nemal o čom moc rozpisovať 😉

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri