Connect with us

Odpoveď na: 40+ – tu sme

Domov Diskusné Fóra Kaviareň 40+ – tu sme Odpoveď na: 40+ – tu sme

#102354
przwjhrjaujzepieztjte
Účastník (Participant)

Monkey malo predsa veľa medzistupňov, úplne prvé boli veľmi malinké do detských zábavných parkov, potom prišli väčšie, predajné, ale stále nevhodné na cesty.

Prvé praktické typy (so sklopnými riadítkami) boli stále len 50-ky, ale tiež ešte kratučké s malými kolesami, dali sa však hodiť do auta a v mieste dovolenky použiť na cestách, stále však mali neodpružený zadok.

Potom prišli už so zadnou kyvkou, potom aj rôzne podtypy, ako napr. DAX, no a objavili sa 125-ky. K tomu kopec čínskych plagiátov, samozrejme… 😈 

Tento dnešný Honda-Monkey 125 sa tiež nevyrába v Japonsku, ale je už prakticky veľkosti Hondy MSX-ky, škoda, že nie je dvojmiestná, ako tá MSX.
Kolesá má teda aj ten posledný Monkey už normálnej použiteľnej veľkosti a rozvor je 1155 mm, čo je len o centimeter menej, ako rozvor našich Pionierov (tie majú šecky 1165 mm).
Tak si Monkey raz kúpim a končím, kde som začal.
Na „Pionieri“ 😈 

Ten na videu je niektorý z medzitypov, motor je kutilský prototyp, aha:

Advertisement

Partneri