Connect with us

Odpoveď na: 40+ – tu sme

Domov Diskusné Fóra Kaviareň 40+ – tu sme Odpoveď na: 40+ – tu sme

#103900
przwjhrjaujzepieztjte
Účastník (Participant)

😈  No, aký záujem ! 😈 

Orol tu bol minule práve vtedy, keď som mal kuchyňu v „demonte“, lebo som musel premiestniť časť kuhynkalinka a oživiť čiastočne zamurovaný, cca 50 rokov nepoužívaný komín.

Story:

Dcéra volala, že čo kúpili domček, sú tam také staré škaredé plechové kachle, chcú to vyhodiť, lebo kupujú nové krbové kachle. Či by som to nezobral do šrotu.
Jasné, idem.

Po obhliadke som zistil, že kachle sú neplechové, ale komplet liatinové od renomovaného výrobcu z NDR (VEB OHRA). Plechové boli len bočné kryty, aby to nesálalo tak silne do strán, na nábytok a tak… Inak liatina, váži cca 130 kilo. Super detaily ako „diaľkové“ ovládanie potrasenia roštom alebo „diaľková“ regulácia spodného vzduchu (= ťahu), teda nemusím sa k tomu zohnúť.
Na drevo a na všetko, výnimkou plastov a starých pneumatík. 😈 

Tak som si spomenul na môj zabudnutý komín a bolo rozhodnuté, žiaden kovošrot, ideme domov.
Rozhodil som a dôkladne som zrekonštruoval (utesnil) kachle, uviedol som komín do prevádzky (spodok je zabetónovaný, tvorí pätku klenby) a aj keď nábytok ešte čaká na dorobenie, už kúrim. Paráda, 7,9 kW, vyhreje celý dom.
Pre dcéru som zostavil provokačnú koláž, bo ich nové krbokachle majú len 7 kW… 😁 

Partneri