Connect with us

Odpoveď na: Čo vy na to?

Domov Diskusné Fóra Kaviareň Čo vy na to? Odpoveď na: Čo vy na to?

#65004
kxbibo
Účastník (Participant)

Začiatky bahnenia:

No ja som si kúpil motorku, potom hneď prilbu a rukavice. Jazdil som v kanadách (Topánky vz.90 letné), nohavice turistické z Corduru spevnené na kolenách a sedacej časti, tričko a mikina(samozrejme bez akýchkoľvek chráničov). Táto výstroj ma prešla po pár jazdách, prešiel som po psadnutom konári, samozrejme ako zázrakom vždy vám udrie rovno do píštali že od bolesti chcete zoskočiť z moto. Potom pár pádov, dobité kolená, narazené rôzne časti tela, naštastie žiadna zlomenina. Povedal som a DOSŤ!!. Teraz na moto nesadnem bez motokrosových čižiem, chrániče na kolená, motokrosové nohavice, ladvinový pás, pancier na trup, chrániče lakťov, rukavice, dres, prilba. jazda v nových čižmách bola zvláštne a to som ich predtým trochu rozchodil po troch jazdách ten pocit opadol a narástol pocit bezpečia. Chránič trupu musí byť taký, že keď človek spraví drep až tak že pritlačím hrud na kolená nesmie ma nikde tlačiť, hlavne na krku.

Na cestovanie používam koženné rukavice, lebo bahniacke prefúka.

Čo ja týka materiálov som zastánca textilu, najmä materál Cordura a podobné považujem za úplne super materiál na motooblečenie, výdrží fakt dlho. Keď to je špinavé šlahnem to do práčky a basta.

Advertisement

Partneri