Connect with us
Aprilia Tuareg 660

Odpoveď na: Motoride na snehu

Domov Diskusné Fóra Zrazy a akcie Motoride na snehu Odpoveď na: Motoride na snehu

#77999
xj900
Účastník (Participant)

Bála som sa už tak dlho a tak veľmi, že už som nemala silu sa báť.

Napriek všetkému, čo sa mi stalo ma asi má niekto tam hore rád. Stará pani sa na súd nedostavila. Neviem čo sa stalo, možno sa zľakla, keď zistila, že sa budem brániť…

Sudca ma vypočul, ?hodil reč? s mojím právnikom a dostala som na výber:

– buď budem trvať na svojej nevine a potom bude musieť byť ešte jedno pojednávanie s rekonštrukciou nehody priamo na svahu za účasti súdneho znalca. To by stálo ďalšie stovky EUR (ale to som už vedela, že nemám šancu vyhrať).

– priznám spoluvinu a dostanem pokutu 100 EUR a dvojročnú podmienku (bez zápisu do trestného registra)

Všetkým vám je určite jasné, ktorú možnosť som zvolila. Na začiatku celej kauzy, presvedčená o svojej úplnej a jasnej nevine, som sa zastrájala, že to poženiem až do Haagu. Nepoženiem, po všetkých skúsenostiach už nemám síl ani odvahu.

Zo mňa, bezúhonnej občianky SR, ktorá doteraz nedostala ani blokovú pokutu, sa zrazu stal medzinárodne stíhaný zločinec.

A prečo toto všetko píšem? Pretože nie som jediná, komu sa stala takáto vec. Až keď som sa rozprávala s právnikom, zistila som, že žalovanie Slovákov (som presvedčená, že sa to týka aj Čechov, Poliakov, Maďarov…) a vymáhanie odškodného je novým rakúskym národným športom. Takých ako ja sú desiatky alebo možno už aj stovky. Preto vás všetkých chcem varovať. Väčšinou ide o rovnaký scenár- náraz zozadu, pád a žaloba s požiadavkou na odškodné.

Ak si bol súdený alebo ak poznáš niekoho, kto bol súdený, napíš. Popíš svoj prípad, čo sa stalo, ako sa stalo, aký si dostal trest. Ak sa ti podarilo vyviaznuť bez trestu, poraď ostatným ako si to urobil.

Zuzana (najnovšie priateľmi nazývaná Killerka)

P.S.:

Mňa táto jednodenná lyžovačka stála cca toľko, ako 2 týždňový pobyt all inclusive na Ibize.

Partneri