Connect with us

Spravodajstvo

Harley-Davidson vstupuje do sezóny 2021

Publikovaný

on

Harley-Davidson CVO Street Glide 2021

V Milwaukee, ležiacom na brehu Michiganského jazera je momentálne okolo nuly a teplota v noci klesá ku mínus siedmim stupňom. Počasím je teda mesto Harley-Davidsonu na tom podobne, ako my. A aj napriek tomu, že sezóna u nás ešte zďaleka nezačala, Harley-Davidson už predstavil novinky na sezónu 2021.

Nadchádzajúce leto nám tak spestria vylepšení Street Bob® 114 a Fat Boy 114 a nové trendové voľby pre performance baggery: Street Glide® Special, Road Glide® Special a Road King® Special. Komu nestačí, dostane naviac štyri super-prémiové touringové modely od tímu Custom Vehicle Operations.

Vynovený Street Bob 114

Modelový rad Softail® a jeho osem zástupcov v ponuke výrobcu, je známy skĺbením výkonu, technológie a autentického štýlu. Nový Street Bob 114 je odstrojený na štýl bobber od riadidiel „mini-ape“ až po skrátený zadný blatník. Jedná sa o najľahší model v rade Softail a s motorom Milwaukee-Eight® ponúka poriadny výkon bez príkras. Očakávame obratnosť a vždy dostupný výkon.

Harley Davidson Street Bob 114 2021
arley Davidson Street Bob 114 2021

Fat Boy® je absolútnou klasikou v ponuke výrobcu a tak sme radi, že zotrváva vo výrobnom programe naďalej. Je to neprehliadnuteľný model už od filmu Terminátor 2 a majitelia všetkých ročníkov chvália jeho prednosti. V sezóne 2021 prichádza verzia, u ktorej výrobca nahradil lesklé chrómy na pohonnej jednotke, prednej časti a konzole výfuku chrómovaním so saténovým nádychom.

Harley-Davidson Fat Boy 114 2021
Harley-Davidson Fat Boy 114 2021

Hot Rod baggery na sezónu 2021

V touringovom rade môžeme očakávať tri Hot Rod baggery s oživeným vzhľadom a novými funkciami.  Motocykle Road King® Special, Road Glide® Special a Street Glide® Special sú zaručenou voľbou pre dlhé cesty. Cestovaniu napomáha aj nízko posadený výkonný motor Milwaukee-Eight 114 a komfort podvozku Harley-Davidson® Touring.

Street Glide® Special a Road Glide® Special majú dvojfarebné prevedenie vo viacerých verziách od temných až po žiarivo chrómové. Motocykle Road King Special a Street Glide Special dostali nové jasné LED svetlomety Daymaker® a všetky tri varianty Special majú nové ochranné rámy umocňujúce ich razantný vzhľad.

Harley-Davidson Street Glide Special 2021
Harley-Davidson Street Glide Special 2021

K technologickým vychytávkam u všetkých Harley-Davidson Touring modelov patri dotyková obrazovka. Konektivitu so smartfónmi zaručuje Boom!™ Box GTS podporujúci aplikácie Android Auto™ a Apple CarPlay®. Po pripojení pomocou kábla si môže jazdec prehrávať vlastné médiá, streamingové služby, využívať komunikáciu a navigáciu.

Audio pre modely CVO

CVO alebo aj Custom Vehicle Operations™ ponúkajú štýlovú špičku v ponuke Harley-Davidson. Stoja na vrchole ponuky výrobcu aj vďaka výnimočným farbám, pokročilým technológiám, nadštandardným komponentom a prepracovaným detailom.

Harley-Davidson CVO Street Glide 2021
Harley-Davidson CVO Street Glide 2021

V sezóne 2021 dostanú modely CVO™ Street Glide® a CVO Road® Glide po prvý krát nový audio systém Harley-Davidson® Audio powered by Rockford Fosgate. Reproduktory a zosilňovače boli navrhnuté priamo pre motocykle Harley-Davidson a okrem modelov CVO budú aj v ponuke Harley-Davidson® Genuine Motor Parts & Accessories pre motocykle H-D® Touring vyrobené po roku 2014, ktoré sú vybavené jednotkou infotainmentu Boom!™ Box.

Všetky štyri modely CVO 2021 – CVO™ Street Glide®, CVO™ Road Glide®, CVO™ Limited a CVO™ Tri Glide® – majú nové farebné kombinácie a doplnky. Motor Milwaukee-Eight® 117 V-Twin je dodávaný výhradne do modelov CVO a je tým najvýkonnejším motorom, ktorý je ponúkaný ako štandardná továrensky vyrábaná pohonná jednotka pre Harley-Davidson.

Bezpečnosť na prvom mieste

Jedným z dôležitých prvkov motocyklov Harley-Davidson je bezpečnosť a preto sú modely CVO™ vybavené systémom RDRS Safety Enhancements (následník systému RDRS). Tieto technológie majú za úlohu dávať jazdcovi väčšiu istotu v nepriaznivých podmienkach a pomôcť mu zvládnuť neočakávané situácie.

RDRS Safety Enhancements zlučuje prepojený brzdový systém Cornering Enhanced Electronic Linked Braking a Cornering Enhanced Antilock Braking System, systém kontroly trakcie Cornering Enhanced Traction Control System a Drag-Torque Slip Control System. Majiteľa poteší systém rozjazdu do kopca Vehicle Hold Control a sledovanie tlaku v pneumatikách Tire Pressure Monitoring System.

Sezóna je za dverami a kým príde, tak nám ostáva pustiť si album „Keep Crawlin‘ In The Mud“ od skupiny Mud Slick a čakať. Čas čakania si môžete skrátiť aj čítaním predchádzajúcich testov: Harley-Davidson Fat Boy 114 (2019), Harley-Davidson Street Glide a Road Glide (2019) a Harley-Davidson Road King Special (2018).

Continue Reading
Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Top výber

Partneri

Sme členom skupiny

Prevádzkovateľ stránky Drivers media s. r. o.
Orechová 2787/12, 900 28 Ivanka pri Dunaji
IČO: 53376242 DIČ: 2121366093
Copyright © 2020 Motocykel.sk