Connect with us

Spravodajstvo

Victory končí!

Publikovaný

on

Americká značka Victory, ktorá je súčasťou portfólia spoločnosti Polaris Industries končí po 18-tich rokoch s výrobou motocyklov. Polaris bude počas najbližších 10-tich rokov vyrábať náhradné diely na podporu súčasných majiteľov motocyklov Victory, no výroba kompletných motocyklov oficiálne končí.

Predaje Victory zaznamenávali od roku 2012 neustály pokles a v rámci celkových predajov Polarisu predstavovali len 3%. Naviac za posledných 5 rokov dokázala byť Victory zisková len v dvoch prípadoch. Na druhej strane spolu s poklesom predaja značky Victory neustále narastal objem predaja značky Indian, ktorá sa stala súčasťou Polaris Industries v roku 2011. Práve narastajúci úspech sesterskej značky Indian bol jedným z rozhodujúcich faktorov, ktoré stáli za rozhodnutím o ukončení výroby motocyklov značky Victory. Polaris sa tak zameria len na jednu motocyklovú značku a do rozvoja produkcie Indian Motorcycles presmeruje viac finančných prostriedkov. To isté bude platiť aj pre značku Slingshot, ktorá v rámci Polarisu vyrába trojkolesové roadstery a do vývoja by rovnako malo ísť viac finančných prostriedkov.

Počas svojej 18-ročnej histórie vzniklo až 60 rôznych modelov Victory a našli si množstvo priaznivcov aj v Európe. Victory na rok 2017 ponúka na európskom trhu už len štvoricu modelov, ktoré spĺňajú emisnú normu Euro 4 a tie sa s najväčšou pravdepodobnosťou stanú aj poslednými, ktoré sa tu objavia. 

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Najčítanejšie

Partneri