Connect with us

Spravodajstvo

Michal Mišák vstupuje do štvrtej sezóny

Publikovaný

on

25-ročný pretekár z Lazian bude aj tento rok jazdiť v triede 125 Sportproduction, kde vlani skončil v M SR na druhom mieste, tento rok plánuje účasť aj v celom seriáli UEM Alpe Adria Championship. Štartovať bude na motocykli Aprilia.

Michala som sa včera spýtal, čo má nové pred sezónou. "Práve sa vraciam z Michaloviec, kde sme boli u Puškárovcov chystať motorky," odpovedal. "V piatok ideme testovať na Hungaroring." Mišák má k dispozícii dve Aprilie, jednu staršiu a jednu novšiu. Doteraz jazdil na tej staršej, no tá bude tento rok slúžiť len ako rezervná.

Michal sa na sezónu pripravoval aj po fyzickej stránke: "Chodím samozrejme do posilňovne, túto zimu som aj niečo zhodil z hmotnosti, na čo dohliadal môj otec (bývalý pretekár Ján Mišák), ktorý ma navyše odmietal voziť do práce autom, vraj aby som aj ten čas mohol využiť na fyzický tréning… Bolo to utrpenie."(smiech). Mišák však tento rok musel vynechať svoj obľúbený futbal. "Mal som na nohe taký výron, že som ju musel mať tri týždne v sadre," vysvetľuje. "Navyše som si ju potom natiahol znova, takže s futbalom je koniec."

Michal prezradil aj svoje plány a ciele pred novou sezónou: "Chcem štartovať v celej Alpe Adrii, teda aj v Rijeke, kde som vlani chýbal. Závisí to aj od časových možností. A cieľ pre sezónu? V každých pretekoch by som chcel bodovať, či navyše skončiť v prvej desiatke. Uvidíme aká bude konkurencia."

Článok je vlastníctvom autora [linka]

Michal Mišák, autor: Richard Karnok

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri