Spravodajstvo

Tlačová správa teamu MP FURTOM RACING

Publikovaný

on

7. 06. 2006 ? Slovenský motocyklový tým MP Furtom Racing sa počas uplynulého víkendu zúčastnil tretieho podujatia európskeho šampionátu UEM Alpe Adria, ktoré poriadala Rakúska motocyklová federácia na maďarskom okruhu Pannonia-ring.

MP Furtom Racing za pomoci svojich partnerov sa zúčastňuje  Európskeho šampionátu UEM Alpe Adria, medzinárodných majstrovstiev okolitých krajín ako Rakúsko, Česko, Maďarsko a majstrovstiev Slovenska v cestných pretekoch v triede 125SP na motocykloch Aprilia RS 125.
  Jazdcom je Michal Puškár, trojnásobný majster Slovenska, medzinárodný majster Maďarska 2005 a víťaz európskeho šampionátu UEM Alpe Adria 2005. Šéfmechanikom a managerom je Ing.Michal Puškár st. Motocykle sú ladené výhradne slovenskou ladičskou firmou MP Furtom, ktorá dodáva závodne komponenty aj na majstrovstvá sveta.

UEM Alpe-Adria Championship, Pannonia-ring 2-4.6.2006

V piatok popoludní boli plánované voľné tréningy v ktorých sme sa chceli zamerať na nastavenie novej Aprilie RS 125 2006. Uskutočniť tento zámer nám ale prekazil silný a vytrvalý dážď, ktorý sa spustil okolo obeda.
V Sobotu sa jazdila kvalifikácia. Jazdec nášho teamu bol  najrýchlejší pred českým pilotom Kolárom a talianskym jazdcom Altomontem.

15. Michal Mišák (SK)  2:36.7

V závode po štarte sa do  čela dostal talian Altomonte. Puškár sa zaradil na druhú pozíciu a český šampión Lamich bol tretí. V polovici prvého kola sa Michal ujal vedenia a začal si budovať náskok. Na ďalších pozíciách to vrelo. Altomontemu sa tiež podarilo vzdialiť sa skupinke ktorá zvádzala skvele súboje o tretie miesto a tvorili ju Perkusič z Chorvátska a český piloti Radek Lamich s Petrom Kolárom. Postupne sa k tejto skupinke dotiahol aj dobre rozbehnutý Svitok.
   Cieľom prešiel po ôsmych kolách ako prvý náš jazdec Michal Puškár, druhý bol Altomonte a tretí Mislav Perkusič. Petr Kolár bol štvrtý, Radek Lamich na piatom mieste. Tomáš Svitok v druhej polovici závodu havaroval. Ďalší slovenský jazdec Michal Mišák skončil na 12. mieste.