Connect with us

Spravodajstvo

TomTom-ov nový GPS

Publikovaný

on

Holandský výrobca GPS, spoločnosť TomTom, ohlásila príchod novej verzie GPS, Rider 2. Jednotka má ten istý obal, ale prešla základnými zmenami.

Ako prvou je novinka, že nový Rider bude vybavený ?Cardo Scala Rider Bluetooth?, bezkáblovým headsetom do prilby. Odteraz teda bude možné počúvať navigáciu bez toho, aby ste s prístrojom boli spojený káblom. Novinkou bude aj držiak na riaditka RAM support.

Poslednou zmenou bude, že systém bude použiteľný aj do auta, stačí iba namontovať samostatný držiak do Vášho automobilu. Medzi programové novinky patrí možnosť prizvania ďalších jazdcov do Vášho GPS a možnosť sledovania, kde sa Vami pozvaní jazdci nachádzajú.
Pre Európsky trh príde Rider v dvoch verziách, v lokálnej ?Rider Local version? (podľa Vami vybranej krajiny), alebo v celoeurópskej ?Rider Europe version? (s načítanou celou Európou).
Cena by sa mala pohybovať medzi 500 ? 600 eurami a systém by mal byť na trhu v máji 2007.

TomTom Rider 2

9 komentárov

9 Comments

 1. yagiza

  26. augusta 2007 at 13:14

  Ja som si tuto srandu kupila pred vysse mesiacom europsku verziu ale vychodnu europu tam nemam. aj na ich webstranke vychodnu europu neponukaju, len kanadu a usa. Mate niekto tuto verziu s vychodnou europou?

  Inak neviem naco ale mam tam kanarske ostrovy 😕

 2. chorche

  26. augusta 2007 at 18:42

  Kanarske su dobre …..

 3. Albion

  26. augusta 2007 at 19:10

  Hehe, to sledovanie ďalších jazdcov môže byť dobré….
  Jak to bude fungovať?
  Zadáš do GPSka nejaký jeho identifikačný kód a zobrazí ti ho???
  To by bolo cool…pošle smskou kód, ja zistím, kde je, a naplánujem stretko po trase… 😁
  Super….čo ešte nevymyslia…..

 4. Kwasak

  27. augusta 2007 at 11:02

  Ja mám TomTom Rider 1, s muzom sme si kupili komunikacnu sadu Interphone s bluetooth prepojenim. Vyborne funguje aj s TomTom Rider. Ten RAM drziak je super vec, pretoze ten, ktory bol k TomTomu dodavany je nespolahlivy a je nutne kupit najl. Wunderlich alebo RAM. Co sa tyka moznosti prizvania dalsich jazdcov, tuto funkciu ma aj TomTom Rider 1. Je nutne mat GPRS pripojenie cez mobilny telefon, tento spojit s TomTomom a mozete sa vidiet s priatelmi. Jedine, ze by tato sluzba v tom novom fungovala nejak inak.

 5. DaliXT

  27. augusta 2007 at 13:06

  Nejake tie skusenosti:
  [linka]

 6. yagiza

  28. augusta 2007 at 15:25

  Kwasak na vasej karte v tomtom-ovi mate ktore krajiny?

  nevidelo sa mi ze by nemali vychodnu europu, ale kartu s vychodnou europou nemozem nikde zohnat. a na hlavnej strane tomtom -a nie je ziaden kontakt ☹️

 7. Kwasak

  28. augusta 2007 at 19:01

  Ja mam jednu velku mapu Central a western Europe a druhu mapu Eastern Europe. Inak sa seru uz niekolko dni so strankou, inak tam tie mapy v ponuke maju.
  P.S. Je ich plny internet, len ich treba potom „zlegalizovat“ 😁

 8. Kwasak

  28. augusta 2007 at 19:03

  Western & Central Europe (Andorra, Rakousko, Belgie, Cesko, Dansko, Finsko, Francie, Nemecko, Velka Britanie, Italie, Lichtenstejnsko, Lucembursko, Madarsko, Monako, Norsko, Polsko, Portugalsko, San Marino, Slovensko, Spanelsko, Svedsko, Svycarsko, Irsko, Honlandsko a Vatikan)

  V tej vychodnej ani neviem co je… ale tusim Rumunsko, Bulharsko, aj Litva, Ukrajina, Slovinsko, Chorvatsko a tam to secko.

 9. VMax

  29. augusta 2007 at 20:05

  Yagiza : mám mapu východnej europy novu 6 tkovu verziu bez W E roads Slovensko tam konečne začína byť ako tak použiteľné 44 percent pokrytia. Ak chceš pošlem Ti linku. vmax(z)szm.sk . +dalších hafo máp celej EU – ITA,SCAND, ENG, AU, SUI .. čo len chceš …

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri