Connect with us

Podujatia

Hungarian Baja 2009 – Slováci opäť vyhrávali

Publikovaný

on

Tento víkend sa konal ďalší ročník prestížnych pretekov Hungarian Baja 2009, na ktorom sa objavujú aj známe tváre z dakarských pretekov. Jazdilo sa vo veľkom vojenskom priestore s mnohými druhmi povrchov od piesku, cez štrkové miesta až po poľne cesty. Ani tu nemohla chýbať redakcia motocykel.sk, čomu vďačíme aj vďaka pozvaniu firmy Imidjex s.r.o., ktorá je distribútorom produktov Can-Am pre SR.

Slovenské zastúpenie
Tak ako na najťažších pretokoch na Dakare (po novom z Južnej Ameriky) sa štartovalo v štyroch kategóriách, motorky, štvorkolky, autá a kamióny. Aj tento rok sme mali zastúpené Slovensko a to Ivanom Jakešom na motocykli (KTM 690), Mirom Antalom (Polaris), Jozefom Sýkorom (KTM) a Mirom Abrahamom (Suzuki), ktorí jazdili na štvorkolkách. Po iné roky tu vyhrával aj náš Jaro Katriňák. Inak tomu nebolo ani tento rok a po podpore z firmy Imidjex s.r.o. jazdil Katroš s novou štvorkolkou Can-Am Renegade 800, s ktorou odjazdil tieto preteky.

Katriňák bol na bedni
Určite si mnohí pamätajú, že Katroš bol pred ôsmimi mesiacmi ešte na operačnom stole, kvôli transplantácii pečene a už dnes si dovolil začať s quadom. Naš dakarský jazdec išiel celé dva dni v extrémnych horúčavách na sériovom stroji Can-Am Renegade 800 X, bez žiadnych úprav a aj na takomto stroji dokázal zajazdiť veľmi slušné časy. Podotýkam, že štartovalo aj nespočetné množstvo upravovaných quadov z dakarských pretekov. Do cieľa prišiel Katriňák na dobrom 3. mieste, pričom prvú priečku obsadil víťaz z Dakaru Jozef Machaček.

Jakeš vyhral
Aj náš druhý dakarský jazdec Ivan Jakeš si počínal veľmi dobre a aj napriek extrémnym teplotám dokázal zajazdiť výborny čas počas oboch dní. Ivan taktiež dokázal svoju suverenitu a po dvoch dňoch prišiel do cieľa na prvom mieste.

Text: Pavol Škorpík bajker

Jaro Katriňák podal v Maďarsku vynikajúci výkon (autor foto: Pavol Škorpík)

Hungarian Baja 2009

Advertisement

4 komentáre

1 komentár

 1. kxbibo

  27. augusta 2009 at 6:38

  Kokos skoro im tam Jaro zobral prvú priečku s nejakým pološportovým strojom. 😁

  Jaro si macher ! 🙂

 2. VladiB

  27. augusta 2009 at 8:49

  kxbibo Čo viem, tak Jaro od marca t.r. trénoval práve so strojom, na ktorom vzal 3. miesto na HB.
  Renegade nie pološportový stroj, ten už nepotrebuje skoro žiadne úpravy na to aby sa s ním dalo vyhrať.

 3. kxbibo

  28. augusta 2009 at 6:50

  VladiB: však tam ostatný išli naozaj na ľahších a nadupanejších strojoch ako má Jaro. Ale dosť je to o jazdcovi. Aj môj Husaberg má jazdca nič moc. 😁

 4. VladiB

  28. augusta 2009 at 7:35

  Vždy je o jazdcovi, Jaro je extra trieda, čo chýbalo štvorkolke, to Jaro vykompenzoval svojím umením

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Najčítanejšie

Partneri