Connect with us

Turistické články

Lesný Bar a okolie Jeseníkov

Publikovaný

on

Pri jesenných potulkách na motorke môžete zaskočiť do Jeseníkov kde narazíte na priam neuveriteľné miesto zvané Lesný Bar.

Kde sa nachádza Lesný Bar?

Ak vyrazíte smerom na Valašské Meziříčí cez Trenčín a Valašské Klobouky nasmerujte to do Poličné, už od hraníc si užijete krásnu cestu a smerom na Kroměříž si to priam vychutnáte. Tam je niekoľko výborných možností Moravskej kuchyne. Potom už len na Olomouc, Zábřeh, Olšany a Hunošovice. Tam nájdete dostatok možností aj na prespanie najmä ak idete v tomto období neskorej jesene, večer už je dosť chladno. V Hanušoviciach je príjemná pivovarská „hospoda“, kde sa super najete a pozriete si aj malé múzeum pivovaru Holba.

A čo to vlastne je tento bar?

A tu som našiel LESNÍ BAR. Vtip je v tom, že je v ňom všetko čo na občerstvenie treba, dokonca i na zahnanie hladu, ale chýba obsluha, majiteľ či akýkoľvek dozor alebo kamera. A o to ide. Prídeš, naberieš si vodu v horskom potoku na prevarenie a príprava „kafe“ či čaju je na tebe. Prípadne vytiahneš z potoku chladené pivo, deťom nealko a sebe „panáka“. Ak ti je zima alebo máš hlad, zakúriš si v krbe, kde hore je kamenná pec. Buď ugriluješ klobásu alebo si opekáš na paličke. Nájdeš aj tvrdý alkohol a všetko má samozrejme svoju cenu (a to človečiu!).

Lenže je to na tebe aby si si to zrátal a čo si skonzumoval aj zaplatil do kasičky. Ak potrebuješ rozmieňať, tak si jednoducho vezmeš sám. Rozprávka??? Nie, realita, ktorá počas našich návštev fungovala vzorovo a každý si svoje vzorne zaplatil. Dokonca sme pri rannej prechádzke od penziónu Pod Smrkem stretli aj Lesnú správu a poľovníkov, ktorí proviant dopĺňajú. Neviem či majú službu na vysokom strome a čakajú komu narvú pár brokov do zadku ak nezaplatil, skôr je to o veľkej odvahe a ako som sa tam dočítal, aj dokazovaní, že sme stále ľudia. A to stojí za pár riadkov.

Okolie nie je len o tejto kuriozite, neďaleko nájdete aj Lázně Lipová a treba si vyšliapať hlavne na Dlouhé Stráně. Od Červenohorského Sedla do Vrešovská studánka – Keprník – Šerák (10 km), pokračovať na Obří skály – Ramzová.

Realizované 21-23.10.2011

Autor: Campa+Amaki

Lesný bar je skutočnou samoobsluhou a v našich končinách aj poriadnou raritou

Lesný Bar a okolie Jeseníkov

Advertisement

1 komentár

1 komentár

  1. Slon

    3. novembra 2011 at 6:00

    Tak to je preto že do lesa nechodia kmíni 👍 😉

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri