Connect with us

Spravodajstvo

Ďalší výborný výsledok

Publikovaný

on

Tri víkendy po sebe strávil na pretekárskej dráhe náš motocyklový pretekár Tomáš Svitok z tímu Gold Fren Team Erinac. Po chorvátskej Rijeke a talianskej Vallelunge, kde vybojoval pri svojej premiére v európskom pohári bod, absolvoval počas uplynulého víkendu ďalší diel medzinárodného seriálu Alpe Adria Cup, ktorý sa konal na maďarskom Pannoniaringu. V Maďarsku sa v triede Superstock 600 zišla nevídaná konkurencia pretekárov zo siedmych európskych krajín.

Tomáš ukázal svoje kvality už v prvej kvalifikácii, v ktorej zajazdil čas 2:02,581, čo mu vynieslo siedme miesto. Na začiatku druhej kvalifikácie však spadol a kvôli poškodenému motocyklu už vylepšiť svoj čas nemohol. Aj napriek tomu však s časom prvej kvalifikácie postúpil do pretekov na 9. štartovej pozícii. Motocykel našťastie nebol po páde príliš poškodený a tak sa Tomáš v pokoji mohol pripraviť na nedeľňajšie preteky.

Na Pannoniaringu sa objavil ďalší slovenský pretekár, skúsenejší Jaroslav Černý, ktorý v minulom roku štartoval vo vytrvalostných majstrovstvách sveta Endurance. Práve on bol v nedeľu najväčším Tomášovým súperom nielen v boji o 8. miesto v alpsko-jadranskom šampionáte, ale aj o prvenstvo v majstrovstvách Slovenska. Väčšiu časť pretekov bol vpredu Černý, zatiaľ čo Tomáš sa prebojovával dopredu zo zadných pozícií, kam klesol po kontakte so súperom na štarte pretekov. Tomáš si rozhodujúci útok pripravil na úplný záver pretekov a v nájazde do posledného kola sa dostal pred Černého, no ten mu to hneď v ďalšej zákrute oplatil a dostal sa naspäť. Dve zákruty pred cieľom však Černý havaroval a Tomáš si teda okrem skvelého ôsmeho miesta v šampionáte UEM Alpe Adria odviezol z Maďarska aj 25 bodov do majstrovstiev Slovenska, kde vedie s plným počtom bodov.

Najbližšie sa Gold Fren Team Erinac s pretekárom Tomášom Svitkom predstaví vo voľných medzinárodných pretekoch Race for Fun! 9. a 10. júna na letisku v Trenčíne a bude to tento rok jediná možnosť vidieť tohto nášho 16-ročného pretekára štartovať na domácej pôde. Do Trenčína vás preto srdečne pozývame, nezabudnite tam náš tím a Tomáša navštíviť.

Tomáš Svitok:
"Je to môj najlepší výsledok! Som veľmi spokojný, veď som zajazdil len o pol sekundy horší čas ako víťaz pretekov a tento čas bol zároveň šiestym najrýchlejším v pretekoch. Ľahký pád v kvalifikácii ma síce mrzel, ale nezanechal vo mne žiadne zlé stopy. Po štarte pretekov som kolidoval s Čechom Dokoupilom a prepadol som sa na 13. pozíciu. Tá strata sa ťažko doháňala. Potom som sa dotiahol na Černého, predbehol som ho, no on mi to vzápätí vrátil. Nakoniec však v snahe posunúť sa ešte viac dopredu spadol. Z ôsmeho miesta mám samozrejme obrovskú radosť, veď je to môj najlepší výsledok v Alpe Adrii v tejto triede."

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri