Connect with us

Turistické články

Na motorke okolo Čierneho mora: Gruzínsko, Azerbajdžan, Arménsko, Turecko

Publikovaný

on

Cesta okolo Čierneho mora

Martyho cestu do 14 000 km vzdialeného mesta Magadan ste si už mohli pozrieť v predošlích videách. Avšak dnes sa zameriame na Čierne more, ktoré je podstatne bližšie k nám. Ale aj tak sa jednalo o niekoľko tisíc kilometrov dlhý roadtrip cez mnoho krajín: Gruzínsko, Azerbajdžan, Arménsko, Turecko. A samozrejme zvyšné krajiny kontinentálnej Európy. Teda nič pre priemerne zdatného motorkára, ktorý vytiahne svoju mašinu len počas víkendov.

Martyho samozrejme už poznáte napríklad z videa zazimovanie motorky a príprava na novú sezónu alebo z jeho motoškoly Motoadv4you. Skrátka týpek, čo má už čo to za sebou a tak nám prerozprával ďalšiu zo svojich ciest po svete.

Prečo Čierne more?

V prvom rade si treba uvedomiť jednu vec – v čase medzi týmto roadtripom, natáčaním rozhovoru a aktuálnym dátumom sa dramaticky zmenila situácia v tomto regióne. Na Ukrajine a v Čiernom mori prebieha regulérna vojna. Dúfame, že sa toto nezmyselné šialenstvo čoskoro skončí. Práve preto zopakovať takýto výlet nie je v súčasnosti možné.

Tento región je však zaujímavý práve tým stretom rôznych kultúr, zmesou histórie a národov. A takmer každá z navštívených krajín Gruzínsko, Azerbajdžan, Arménsko alebo Turecko niečím prekvapila. Napríklad infraštruktúrou. Viac sa dozviete v rozhovore „Cesta okolo Čierneho mora“ Príjemné pozeranie.

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri