Connect with us

Chladiaca zmes

Domov Diskusné Fóra Motoporadňa Chladiaca zmes

Zobrazuje sa 10 príspevkov - 1 až 10 (z celkového počtu 10 )
  • Autor
    Príspevky
  • #74155
    racer8
    Účastník (Participant)

    Caute motoši tak som si kupil "novu" masinu a robim nanej potrebne vmeny uz som vymenil olej teraz idem brzdove platnicky (uz su zodratejsie) a chcel by som aj chladiacu zmes aby sa mi to v lete niekde nezapieklo.. co mi odporucate? 😎

    #74156
    Lorenzo
    Účastník (Participant)

    Castrol, Motul, Shell, Repsol na výber je toho dosť

    #74157
    racer8
    Účastník (Participant)

    Lorenzo no dal som olej motul… kedze castrol vtedy prave v nemenovanej predajni nemali ale myslim si ze motul neni onic horsi… no a co davas ty? kedze ty aj zavodis tak by si mal mat nejake skusenosti… 🙂

    #74158
    cbr900
    Účastník (Participant)

    racer8 motul je dobrý….ja som tiež poskúšal pár značiek, ale osvedčil sa mi… čo sa týka chladiacej zmesy som dal Shell (mám v blízkosti pumpu) 😁

    #74159
    Lorenzo
    Účastník (Participant)

    Racer8, ja osobne mám Motul, a je to ok 😉 . Ono v podstate sú to rovnaké produkty. Motul som bral z dôvodu, že som mal k dispozícii dve možnosti, teda chladiaca kvapalina s rôznym bodom varu, ten čo mám ja má až 122 stupňov, špeciálne pre ťažko namáhané motory.

    Ale všeobecne sa do motorov pre závodné účely lieva voda kôli bezpečnosti

    #74160
    Lorenzo
    Účastník (Participant)

    Pardon, 135 stupňov bod varu.

    #74161
    Temny
    Účastník (Participant)

    AK mozem troska teorie z oblasti Termomechaniky tak voda ma z bezne dostupnych kvapalin najvacsiu tepelnu kapcitu normalne povedane prenesie najviac tepla od valcov do chladica, ale nevyhoda je ze sposobuje koroziu a ma teplotu varu a tuhnutia taku aku ma, Chladiaca kvapalina teda v beznom pouzivani je zmes vody a niecoho co ma tie honosne znacky a upravy neziaduce vlastnosti vody ale na ukor tepelnej kapacity.

    Zaver pokial pouzijeschladiacu kvaplinu pre hlinikove motory v pomere predpisanom vyrobcom ziskas optimalne chldiace a protikorozne vlastnosti a na znacke nezalezi.

    a este drobnost pre zabavu tie chladiace zmesi obsahuju aditivum (prisadu), ktora vyvolava zvracanie takze nepit pokial nemate treviaci trakt potkana 😈 😈

    #74162
    matoTL
    Účastník (Participant)

    Ja mam motul a som spokojný 🙂 inak všetko je asi to isté akurat za repsol zaplatiš viac.ale je to to iste…

    #74163
    matoTL
    Účastník (Participant)

    E este k tým platničkam len tam nedaj ferodo alebo goldfren!!!daj radšej EBC,ja som mal feroda a su to hovna… 😀

    #74164
    racer8
    Účastník (Participant)

    matoTL no to my ani nehovor lebo predajna ktoru mame tu vo vrabloch ma iba feroda… 😶

Zobrazuje sa 10 príspevkov - 1 až 10 (z celkového počtu 10 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.

Partneri