Connect with us

Vylet juzna amerika

Domov Diskusné Fóra Zrazy a akcie Vylet juzna amerika

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 19 )
  • Autor
    Príspevky
  • #81097
    ZOMBY
    Účastník (Participant)

    Zdravim potreboval by som helfnut! uz som pisal par agenturam ale dako mi pomost nevedeli. potrebujem helfnut s paierami viza papiere na motorku a tie vakciny proti AIDS a inym tropickym chorobam pre juznu ameriku konkretne scem ist z texasu do chile a nazad. USA viza mam 😁. aj motorku 🙂

    Cestovatelia s motoride dako nepomohli asi som sa obratil na nespravnych :). tak jak by ste vedeli o dakom alebo dakej agenture co by sa mi o to vedela postarat dajte vediet ja som paierovy ANTITALENT!

    Ak viete pomoste dik

    ZOMBY

    #81098
    Spider
    Účastník (Participant)

    …provokater! 🤣

    #81099
    cazzo
    Účastník (Participant)

    ZOMBY ak si nič nenašiel ,skús agentúru CIA,Tí ťa dostanú všade(doslova) 😁

    #81100
    Coolerman
    Účastník (Participant)

    cazzo 🤣 🤣 🤣 🤣 hovadooooo 😁 😁 😁 😁 😁

    #81101
    ZOMBY
    Účastník (Participant)

    No a jako blbec hladam CIA agenturu kokos ze ceska informacna agentura.

    No ale tu je asi marne seriozne sa pytat 😟

    #81102
    Lehy
    Účastník (Participant)

    cazzo , prečo robíš ZOMBY -mu zle? 😁 😁

    #81103
    tikac
    Účastník (Participant)

    Zomby: a ty sa cudujes?

    saq toto sa neda brat inaksie ako provokacia 🤣 🤣

    #81104
    ZOMBY
    Účastník (Participant)

    No niekto predsa aj poradit vie:

    Do juznej ameriky(JA) potřebuješ:

    1) ockovanie proti zltej zimnici, to je povinné, bez toho ta tam nepustia, myslim ze to je vo vsetkych statoch JA.

    2)Doporucene ockovanie (t.j. mozes mat, ale nemusis) su hepatitidy A,B, brusny tyfus, tetanus a zaskrt -tieto dve posledne sa u nas ockuju povinne, takze tie by si mal mat pokryte,.

    Ja osobne doporucujem hlavne hapatitidu(zltacku) A a B a este tabletky na malariu, to je totiz dost otravna svina:) To ockovanie si musis zariadit na miestnej hygienicej stanici.

    Zlta zimnica nadobuda plnu ochranu za 10 dni po ockovani, a chrani ta cca 10 rokov (to by mohlo stacit, nie;)) dotanes certifikat, ze si proti nej ockovany.

    Hepatitida A -to by si mal mat minimalne 4 týždne, niekde sa uvadza ze stacia 2 tyzdne, pred tým ako tam pojdes, aby sa ti stihli vytvorit protilátky. (Toto ockovanie by si mal dat urcite, lebo tato inkfekcia sa prenasa jedlom, vodou, spinavymi rukami, a vyskyt je v JA dost velky!)

    Hepatitida B sa ockuje 3 dávkami v odstupe 1 mesiaca, t.j. dostanes 1. dávku, pak za mesiac 2. a za dalsi mesiac 3. davku. Takto by to malo byt, aby si mal istotu, ze mas dostatocnu hladinu protilatok. Takze zacat 3 mesiace pred odchodom

    Na malariu sa pouzivaju tabletky (tzv. chemoprofylaxia). To by ti mal lekar predpisat tabletky asi tak 4-6 tyzdnov pred odchodom na cestu. A tiez je dobre pouzivat repelenty proti hmyzu, bo malariu prenasa komar Anopheles:)

    A na AIDS mam jedinu radu- nesexovat;)

    #81105
    kuzelinko
    Účastník (Participant)

    No ked to vsetko do seba dostanes tak jazdis iba v stupackach…alebo na bruchu

    #81106
    cazzo
    Účastník (Participant)

    ZOMBY : a cez Mexico a Kolumbiu nezabudni na nepriestrelnú vestu! Na akej moto tam vlastne ideš?

    #81107
    ZOMBY
    Účastník (Participant)

    cazzo ktm 990 adventure R zhanam uz daku vestu a velky nozik:)

    #81108
    misi
    Účastník (Participant)

    Tu vakcináciu na HAV, HBV doporučujem v každom prípade(vírisi hepatitíd). OčkovanieB je prevencia pred HDV, ktorá nie je typická pre strednú europu ale o to viac pre exotické krajiny tretieho sveta. Ako dobrá rada treba piť iba flaškované nápoje. Nikdy nie z vodovodu, mimichodom tonic obsahuje chinin povodné liečivo na maláriu. Či že tonic prudom, ale bach na predavkovanie: nevolnost, zvracanie, porucha rovnováhy,….,vačšina antimalarik je odvodena od chininu 🙂 Antimalariká treba užívať minimálne 2 týždne pred odchodom a po navrate minimalne este 4 tyzdne, kvoli ujisteniu úmrtia všetkých zvieratok v našej vzácnej červenej tekutine. Sú to dost vyj…. 🤐 zvieratka a to este stale nemaš 100% istotu, že to fakt nedostaneš. Každa navštevovaná zem má svoje typické rezistentné kmene, čo krajina to iná konbinácia antimalarík!!!Po trojvakcinacii na HBV by mal mat pacient doživotnu zásobu protilátok anti-HBV. Ked sa dobre pamatam existuje aj dvojvakcina ale tam sa nieco doplaca, ale nie som na 100% istý. Ale po 6 mesiacoch po navrate by som odporučil odobratie na zistenie HBsAg, či si sa fakt nenakazil ale to iba na margo. Pred cestou a počas pobytu by som odporučil silnú probiotickú kúru. Minimálne 10 miliard baktérií v jednej dennej dávke na predídenie cestovateľskej hnačky. Maj u seba nejake to (betadine) plus ja by som zo sebou odniesol nejaky ten framykoinový zásyp na rany (ATB) iba na recept. A to AIDS: neje….. 🤐 to je asi to najlepsie co sa da spraviť. Uz som počul o vakcine proti AIDS ale stale je to v predklinickom štadiu výskumu či, že v nedohladne minimalne 10- 15 rokov a to som strašne optimisticý. Šťastnú cestu, uži si to 👋 ja ti iba možem závidieť 😠

    #81109
    Express
    Účastník (Participant)

    Nie ked chces sexovat s krasnimi mexicankami tak daj otestovat svoju krv no teraz neviem ci na potkani alebo nejaky taky mor a ked tvoja krv bude negativna tak nemozes dostat AIDS (je to dokazne) a mozes si nesputane uzivat, kamos, ktory je lekar a pridu nejaky tipci si spravit tento test a su negativny tak hled letia do thajska (boh vie preco?)

    Inac super cesta isiel by som (myslim mexico a pod na moto)

    #81110
    kuzelinko
    Účastník (Participant)

    ZOMBY takze predsa si uz oranzovo-cierny? gratulujem.

    citim v kosti ze tie fotky budu aaaa….

    #81111
    misi
    Účastník (Participant)

    Ano tiez som o tom pocul, ale len mizive percento populacie ma to stastie patrit k vyvolenym. 😠 Po druhe asi sa to nebude tak lahko dat overit len tak. Urcite na to su za potreby specialne sera, ktore nie su z lacneho kraja a urcite nepatria medzi velmi lahko dostupne sera. Po druhe ked uz ma clovek to stasie ze ma protilatku, tak tu je druha choroba a tou je HCV na ktoru neexistuje vakcina. A tiez je dost zakerna choroba/fibroza, cirhoza, karcinom pecene/ 😕

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 19 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.

Partneri