Connect with us

Spravodajstvo

Kawasaki Z H2 – nový 200 koňový supernaháč

Publikovaný

on

Už len pár dní nás delí od milánskej výstavy EICMA, kde nám jednotliví výrobcovia predstavia svoje novinky na nadchádzajúcu sezónu. Jenou zo značiek, ktoré sa rozhodli tento proces trochu urýchliť je Kawasaki, ktorá už v predstihu ukázala trojicu noviniek na rok 2020 (Ninja 650, W800 a Z H2).

No a model, ktorý vám doslova vyrazí dych je práve nový supernaháč Kawasaki Z H2. Za skratkou H2 sa ukrýva kompresorom prepĺňaný radový štvorvalec o objeme 998 ccm, ktorý na naháči disponuje výkonom 200 k. Výrobca pritom sľubuje, že tento výkon je namierený nielen na ostrieľaných pilotov, ale svojím priateľským charakterom osloví širší okruh jazdcov.

K špičkovému motoru patrí aj špičkový podvozok, základom je tuhý oceľový rám. Pruženie majú na starosti špičkové komponenty Showa BPF a brzdný systém zdobia superšportové predné strmene Brembo M4. Naviac jazdec sa vďaka elektronickej jednotke Bosch IMU môže spoľahnúť na kompletný balík elektronických asistentov. Samozrejme, nechýba Bluetooth konektivita pomocou aplikie Kawasaki Rideology Smartphone.

Dizajn ide presne v duchu modelového radu Z a nechýba mu poriadna dávka športovej agresivity a v kombinácii s prepĺňaným štvorvalcom bude Kawasaki Z H2 bezpochyby jednou z top volieb na rok 2020 v kategórii naháčov. 

Kawasaki Z H2 – nový 200-koňový supernaháč

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Najčítanejšie

Partneri