Connect with us

Spravodajstvo

Malaguti MR250

Publikovaný

on

Talianska firma Malaguti (založená v roku 1930 Antoninom Malagutim) zaoberajúca sa výrobou skútrov a motocyklov predstavila na tokijskej výstave ?Tokyo Show 2008? model MR250. Vyzerá to tak, že firma sa rozhodla urobiť vážny krok na motocyklový trh. Ich nový model je poháňaný 250 ccm dvojtaktným (!!!) kvapalinou chladeným motorom, ktorý bude mať silu okolo 50 koní.

Predné koleso má 18 palcov, zadné koleso 17. Trubkový oceľový rám, predná USD vidlica s priemerom nosníkov 41 mm. Predné koleso je brzdené jedným kotúčom o priemere 300 mm, zadné koleso má brzdový kotúč s priemerom 220 mm. Rázvor motocykla s hmotnosťou 118 kíl (suchej váhy) je 1430 mm.

Malaguti MR250 by sa mala začať vyrábať už tento rok. Cena by sa mala pohybovať okolo 6370 euro (zhruba 205000,- Sk). Uvidíme, či sa dostane aj ku nám.

Malaguti web [linka]

Malaguti MR250

Malaguti MR250

Advertisement

2 komentáre

1 komentár

  1. zahri

    7. mája 2008 at 6:46

    Hmotnost fajn zda sa.. cena kusok vyssia.. dizajn sa mi nepaci.. take to je ako lego co posklada male dieta.. ze snazi sa mame z toho radost ale nevyzera to uplne na jednotku

  2. Gaaspi

    10. mája 2008 at 14:14

    No hurá! Dvojtakty sa vracajú mne jawákovi a zástancovi dvojtaktov sa to ľúbi 🙂 😉 len neviem-neviem keď chcú splniť euro-3 aby finálna verzia naozaj mala 50-koníkov! V endure sa 250ccm dvojtaktom zatial darí a tie sú dosť ostré a „zahri“-tiež nie sú lacnejšie ako toto! S týmto v meste motardistov nestratíš z dohladu! A ani superšporty v zákrutách na Babe tomu ver! 😁 Pred pár rokmi austrálska firma „orbital“ hlásala veľkú budúcnosť časovanému dvojtaktu so vstrekovaním, a mali funkčný prototyp auta s nízkou spotrebou a emisiami aj bez katalizátora, len už o nich nepočuť. Duch Trabanta a Wartburgov ešte stále straší DDR-óni sa vybrali pred 50-timi rokmi predsa správnym smerom! Len neskoro sa vynašlo časovanie sania-výfuku „power-valve“ a plnosintetický olej 😁 😀 MZ- Motorradwerke Zchopau by sa tiež malo vzchopiť a inšpirovať sa!!! vytiahnuť staré výkresy a navrhnúť 2-T motorku! 😉 🙂 so 4-taktmi už dieru do sveta nespravia! 😈 👋

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Najčítanejšie

Partneri