Connect with us

Spravodajstvo

Novinky Yamaha pre rok 2010

Publikovaný

on

Yamaha je ďalšou z japonských značiek, ktorá uvoľnila informácie ohľadom nových modelov pre nastávajúcu sezónu. Zatiaľ sa objavila trojica nových modelov, no je viac ako isté, že Yamaha si niečo nechá aj na novembrovú výstavu v Miláne.
Yamaha YZF-R6 ? superšportová šesťstovka je na prahu dvojročného inovačného cyklu a modernizácia bol očakávaná. Radikálne zmeny však nečakajte Yamaha podobne ako Honda v prípade modelu CBR1000RR zvolila len menšie úpravy. Hlavným zámerom konštruktérov bolo zvýšiť výkon v nízkych a stredných otáčkach. Drobné zmeny sa preto udiali na systéme YCCI, ktorý ovláda premenlivú dĺžku sacích hrdiel, úplne nová je predĺžená koncovka výfuku o 100 mm a preprogramovaná riadiaca jednotka. Okrem týchto zmien sú tu samozrejme nové grafické kombinácie.
Yamaha YZF-R1 LE ? limitovaná séria úspešného litrového superšportu, ktorá je ponúkaná vo farbách Valentina Rossiho.
Yamaha YZ450F ? určite najväčšia novinka v ponuke Yamahy. Úspešný motokrosový špeciál sa dočkal úplne nového motora, ktorý je aj po konštrukčnej stránke výrazne odlišný od predchádzajúcej generácie a vlastne sa len potvrdili špekulácie ohľadom nového konceptu, ktoré kolovali na internete v posledných mesiacoch . Cieľom konštruktérov v tomto prípade bolo ponúknuť motocykel, ktorý by sa ovládateľnosťou priblížil dvojtaktnej 250-ke. Najväčšou zaujímavosťou je hlava valcov otočená o 180-stupňov, čo si vyžiadalo nové umiestnenie vzduchového filtra a výfukového potrubia. Celý valec bol v porovnaní s predchádzajúcim motorom vyosený za účelom dosiahnutia kolmého pohybu kľuky pri pohybe piestu vo valci. Pribudlo aj elektronické vstrekovanie paliva. Rozmerom motora bol samozrejme prispôsobený aj podvozok, ktorý zdobí úplne nový hliníkový rám.

Novinkám sa bližšie povenujeme v najnovšom vydaní Motomagazinu 10/09, ktoré sa na stánkoch objaví už 21. 09. 2009.

Yamaha YZF-R6 pre rok 2010

Novinky Yamaha pre rok 2010

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Najčítanejšie

Partneri