Connect with us

Spravodajstvo

Róbert Sháněl je slovenským šampiónom!

Publikovaný

on

Róbert Sháněl, pretekár tímu ERES-Racing, sa stal majstrom Slovenskej republiky cestných motocyklov v triede Superstock 1000. Aj keď do konca sezóny zostávajú ešte dve podujatia, Róbert má už dostatočný náskok a na čele tabuľky ho už nik neohrozí.

O titule slovenského šampióna sa malo pôvodne rozhodovať počas uplynulého víkendu, kedy sa na motodrome v Moste konalo šieste podujatie medzinárodného seriálu UEM Alpe Adria Championship, v rámci ktorého sa konajú aj majstrovstvá Slovenska. Súperi, ktorí mohli Róberta na ceste za titulom zastaviť, však do Mostu kvôli zdravotným ťažkostiam, resp. technickým problémom nemohli cestovať, a tak Róbert, ktorý má pred poslednými dvomi podujatiami 64-bodový náskok na čele tabuľky, už do Mostu ani nemusel vôbec ísť. Čas, ktorý mu tak zostal, mohol venovať príprave nového motocykla, ktorý do tímu ERES-Racing pribudol. Jedná sa o motocykel Yamaha R6 v úprave pre triedu Superšport. V blízkom čase by teda mal tím z Hlohovca rozšíriť svoje pôsobenie aj do tejto triedy. O tom, ktorý pretekár na nový tímový motocykel zasadne, vás samozrejme budeme informovať.

Róbert Sháněl :
?Je to príjemný pocit byť šampiónom hneď vo svojej prvej pretekárskej sezóne. Chcel by som za tento úspech v prvom rade poďakovať celej mojej rodine, členom tímu a samozrejme všetkým generálnym partnerom nášho tímu, ktorými sú CITYFARMA, SUY, DIWIX, K&B TRANS, STYX, PIPER´S SCOTTISH PUB, MOTUL ? MEFOSPORT, MOTOMAGAZÍN , VALTERMOTO a HYPERPRO, ale tiež aj všetkým ostatným firmám, ktoré počas celého roka náš tím podporovali. Tento titul berieme ako odrazový mostík pre náš vstup do ďalšieho pôsobenia vo svete zvanom motocyklové preteky a do budúcna sa pokúsime získať výborné umiestnenia aj vo vyšších súťažiach. Už teraz môžem prezradiť, že našim plánom je účasť v UEM majstrovstvách Európy v triedach Stocksport 1000 a Supersport 600. Už od týchto chvíľ sa všetko úsilie venuje príprave vstupu nášho tímu do tohto šampionátu v budúcom roku.?

5 komentárov

5 Comments

 1. eXeBaT

  31. júla 2007 at 13:47

  Blahoželám!

 2. zahri

  31. júla 2007 at 14:46

  Nice.. gratulujem.. zaujimalo by ma ci tam vela spravilo aj to ze je dost sponzorov alebo ci to je najlepsi jazdec.. tym nechcem rypat.. len som zvedavy 😉

 3. Risso46

  31. júla 2007 at 15:44

  Okrem toho, že Robo vybudoval veľmi silný tím, na dráhe sa mu jeho slovenskí súperi ani nepriblížili a väčšinou končili za ním niekoľko sto metrovou stratou. Tým nechcem znižovať kvality jeho súperov, len pravda je taká, že on bol proste najrýchlejší. A čo sa týka sponzorov, tiež to bola jeho práca, že si ich dokázal zohnať. Tú možnosť majú všetci. Takže titul je v tých najsprávnejších rukách 😉

 4. Lorenzo

  1. augusta 2007 at 6:55

  Robi #78 – gratulujem, si to rozjel v tejto sezone ako býk v aréne 😁 , len tak ďalej, držím palce 😉

 5. eXeBaT

  1. augusta 2007 at 9:26

  A na jeho prvú sezónu veľmi elegantne a štýlovo.

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri