Connect with us

Spravodajstvo

Trojnásobný triumf Svitka v Trenčíne

Publikovaný

on

Slovenský motocyklový pretekár Tomáš Svitok, štartujúci za tím Gold Fren Team Erinac, ovládol víkendové podujatie Race for Fun na letisku v Trenčíne, keď dokázal zvíťaziť vo všetkých troch pretekoch, ktorých sa zúčastnil.

Už v sobotu štartoval v kategórii motocyklových šprintov, kde vo svojej triede zvíťazil, no nezaváhal ani v nedeľňajších pretekoch triedy do 600 ccm a s veľkým náskokom si prišiel pre víťazstvo. Úspešné ťaženie dokončil v Superfinále, kde sa stretli najrýchlejší pretekári so všetkých tried. Tomáš dokázal poraziť aj motocykle s vyšším objemom motora a zvíťazil suverénne. V tomto Superfinále, ktoré sa jazdilo na 5 kôl, dosiahol len o jednu desatinu sekundy pomalší čas na jedno kolo, ako v kvalifikácii najrýchlejší motocykel vyššej triedy s objemom motora 1000 ccm.

Tomáš Svitok:

"Som veľmi spokojný. Zvíťaziť na domácej pôde pred očami svojich fanúšikov je úžasné. Prišlo na podporiť veľa ľudí, ktorým chcem touto cestou poďakovať. Som rád, že sme sa doma mohli v dobrom svetle predstaviť aj našim sponzorom.
Motocykel Kawasaki jazdí výborne, takže cesta, ktorú sme začali pred týždňom v Rijeke, je správna. Je to výborný pocit, keď sa môžete spoľahnúť na svoj stroj a môžete sa sústrediť len na samotnú jazdu. Bola to pre nás doslova strastiplná cesta, ale spolu s tímom sme ju dokázali prejsť a úspech z Trenčína je ocenením pre nás všetkých. Chcem touto cestou poďakovať všetkým, ktorí sa na tomto úspechu podieľali.
Náš program však pokračuje ďalej, počas nasledujúcich dvoch víkendov nás čakajú záverečné podujatia šampionátu UEM Alpe Adria na Hungaroringu a v Brne. Už v stredu odchádzame do Maďarska a ja tam pôjdem rozhodne s dobrým pocitom."

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Najčítanejšie

Partneri