V Nemecku vyvrcholili MS EnduroGP, na štarte i Patrik Halgaš

Počas víkendu sa uskutočnilo posledné kolo tohtoročného seriálu majstrovstiev sveta v endure Enduro GP 2018, ktoré sa uskutočnilo v Rüdersdorfu v Nemecku. Titul majstra sveta v triede Enduro GP – absolútne poradie si v Nemecku potvrdil Steve HOLCOMBE (GB). Medzi juniormi sa v Rüdersdorfu po prvý krát predstavil i slovenský jazdec Patrik HALGAŠ.

Ako sa na základe dominancie počas celej sezóny a hlavne po predposlednom GP vo Francúzsku, už prvý deň sa rozhodlo tom, že Steve Holcombe (GB) získal druhý krát v rade oba svetové tituly E3 a EnduroGP. Jeho krajan Brad Freeman (GB) získal prvý svetový seniorský titul a to v triede Enduro1. V triede Enduro2 na koniec získal titul majstra sveta 2018 Ero Remes (FIN). Práve Ero potvrdzuje, že sa oplatí bojovať až do samého konca.

Steve Holcomber išiel v Nemecku skvele. Tento Beta továrenský jazdec získal svoje piate tohtoročné víťazstvo po krásnom boji so svojim krajanom Freemanom. Za týmito dvoma hviezdami víkendového Endura GP bol na koniec Eero Remes (FIN), ktorý skončil 9 sekúnd pred Loic Larrieu (F) a tým získal i titul majstra sveta v triede Enduro 2. V tejto triede až do Nemecka viedol taliansky jazdec Aalvini, ktorý prišiel do Nemecka so 14 bodovým náskokom. Po treťom mieste v sobotu sa zdalo, že má titul už zaistený avšak technika bola proti. Pre poruchu motocykla v nedeľu nedojazdil, prišiel o titul a toto zaváhanie využil i druhý Francúz Loic Larrieu.

Juniorské triedy ovládli talianski jazdci. V absolútnom poradí sa tohtoročným majstrom sveta stal Matteo Cavallo (ITA), pred svojim krajanom Andreom Veronom a tretím Joe Woottonom (GB). V Nemecku, na záverečnom podujatí seriálu MS EnduorGP vyhral nováčik z Austrálie Wil Ruprecht pred Cavallim a tretím Joe Wottonom. Andrea Verona získal majstrovský titul v triede Junior1 a v triede Junior2 je samozrejme tohtoročný majster sveta Matteo Cavallo.

V triede Junior2 sa po prvý krát predstavil i slovenský jazdec Patrik HALGAŠ, ktorý skončil v ťažkom piatkovom „SuperTeste“ vo svojej triede na 9. mieste. V sobotu dojazdil na 12. mieste a v nedeľu celkovo v juniorke bol 17-ty a v triede Junior2 skončil na mieste desiatom. Pre Patrika to bol veľmi náročný víkend, avšak plný nových skúseností a konfrontácii s jazdcami z viac ako 13-tch krajín sveta.   V

o svetovom pohári žien, po ťažkostiach dvojitej majsterky sveta v motokrose Livie Lancelot (FRA) a veľkého sklamania zo zranenia obľúbenej trojnásobnej majsterky sveta Jane DANIELSOVEJ (GBR), ktorá si v prvom kole zlomila kľúčnu kosť, sa tohtoročnou víťazkou stala Fínka Sanna KÄRKKAINEN.

Poradie MS ENDURO GP 2018 a SP mládeže a žien :

EnduroGP: 1. Steve HOLCOMBE (GBR); 2. Brad FREEMAN (GBR); 3. Eero REMES (FIN)

Enduro 1: 1. Brad FREEMAN (GBR); 2. Jamie MCCANNEY (GBR); 3. Antoine BASSET (FRA)

Enduro 2: 1. Eero REMES (FIN); 2. Loic LARRIEU (FRA); 3. Alex SALVINI (ITA)

Enduro3: 1. Steve HOLCOMBE (GBR); 2. Christophe NAMBOTIN (ITA); 3. Danny MCCANNEY (GBR)

Junior: 1. Matteo CAVALLO (ITA); 2. Andrea VERONA (ITA); 3. Joe WOOTTON (GBR);

Junior1: 1. Andrea VERONA (ITA); 2. Theophile ESPINASSE (FRA); 3. Kirian MIRABET (ESP)

Junior2: 1. Matteo CAVALLO (ITA); 2. Joe WOTTON (GBR); 3. Davide SORECA (ITA)

Youth 125cc: 1. Ruy BARBOSA (CHL); 2. Hamish MAC DONALD (AUS); 3. Dan MUNDELL (GBR)

Women: 1. Sanna KÄRKKAINEN (FIN); 2. Livia LANCELOT (FRA); 3.Mireia BADIA CAMPRUBI (ESP)