VC Španielska – V MotoGP triumf Capirossiho

Víťazom premiérového podujatia tohtoročného seriálu MS cestných motocyklov, Veľkej ceny Španielska, sa na okruhu v Jereze stal Talian Loris Capirossi na ducati. Na druhej priečke prišiel do cieľa domáci jazdec Daniel Pedrosa, tretí skončil Nicky Hayden z USA. Obhajca majstrovského titulu Valentino Rossi spadol už v úvodnej zákrute a nakoniec skončil v poli porazených na 14. mieste. Pritom 27-ročný Rossi triumfoval v minulosti na španielskej trati v rôznych kategóriách dovedna šesťkrát. K nečakanému pádu mu trochu dopomohol aj domáci jazdec Tony Elias, ktorý ho vytlačil. "Mal som dobrý štart, chytil som správny rytmus, ale potom som narazil na hrboľ a spadol. Bola to však aj Eliasova chyba. Odštartoval tak rýchlo, akoby to boli nie prvé, ale posledné preteky sezóny, v ktorých ide o všetko," komentoval päťnásobný majster sveta Rossi. Skúsený Capirossi, ktorý čochvíľa oslávi 33. narodeniny, označil svoje víťazstvo za úžasné. "Je to skvelý štart do sezóny. Tvrdá práca v príprave sa vyplatila," uviedol Capirossi pre BBC. Druhý Španiel Daniel Pedrosa, lanský šampión kategórie do 250 cca, absolvoval premiérové preteky v MotoGP v kariére. "Som veľmi spokojný. V závere mi však už pneumatiky prešmykovali, nemohol som vyvinúť potrebnú rýchlosť," nechal sa počuť iba 20-ročný Španiel.
Ďalšie dve kategórie sa v úvodných pretekoch sezóny stali korisťou domácich Španielov. Strednú kubatúru do 250 cc vyhral Jorge Lorenzo na aprilii a v "stodvadsaťpäťkách" triumfoval Alvaro Bautista na motocykli rovnakej značky. V najnižšej kubatúre obsadil 2. miesto výborné 2. miesto Čech Lukáš Pešek.