Connect with us

Spravodajstvo

„AJ TERAZ JAZDÍME SPOLU“ Víkendové motocyklové podujatia SMF

Publikovaný

on

Majstrovský šampionát enduro v Gelnici už tento víkend Foto
Tohtoročný seriál MM SR +SP +Pohár SMF v country crosse a endure pokračuje tento víkend 19.-20.9.2020 svojim štvrtým podujatím tentokrát na východe Slovenska v meste Gelnica. Toto podujatie klasického endura je zaradené i do kalendára MACEC 2020 (Motocyklovej asociácie krajín strednej Európy). Organizátor podujatia GL Moto team Gelnica, ktorý tu v roku 2017 organizoval finále ME enduro, pripravuje všetko preto, aby mohol šampionát i v tak náročnej súčasnej situácii prebehnúť bez problémov.
Pôvodne sa v rámci podujatia malo uskutočniť i majstrovské enduro Maďarska, avšak prijaté protiepidemiologické opatrenia v susednom Maďarsku neumožňujú účasť jazdcov od južných susedov. Napriek tomu sa podujatie uskutoční a pevne veríme, že si naši jazdci prídu v hojnom množstve vychutnať krásy „enduro“ tratí v nádhernej gelnickej prírode.
Administratívna a technická prebierka bude prebiehať len v piatok (18.9.2020) od 16:00 do 21:00 hod., kedy budú súťažné motocykle všetkých štartujúcich tried umiestnené do uzatvoreného parkoviska. Štart prvých jazdcov v oba súťažné dní je naplánovaný na 8:00 hod. Na jazdcov čaká okruh v okolí Gelnice v dĺžke cca 50 km, počas ktorého absolvujú jeden Enduro test, jeden Cross test a dve časové kontroly.
Bližšie informácie k podujatiu nájdete v ZU alebo u organizátora: R. Tomaško, 0918 364 329.
 
Slov.pohár v motokrose „MX Covid cup 2020“ pokračuje v nedeľu v Gbeloch Foto
V nedeľu 20.9.2020 sa v motokrosom areáli v Gbeloch uskutoční piate podujatie tohtoročného seriálu Slovenského pohára v motokrose MX COVID CUP 2020. Organizátor Motocross club Gbely opätovne pripravil pre štartujúcich jazdcov veľmi zaujímavý moderný motokrosový okruh, ktorý je oproti minulému roku o cca 300m dlhší. Na podujatí sa predstavia jazdci vo všetkých vypísaných motokrosových triedach SMF: MX50, MX65, MX85, MX junior125, MX2 junior, MX Ladies. MX2, MX open, MX4, MX4+, MX2hobby, MX1hobby.
Kompletný časový harmonogram podujatia (variant A, variant B) je súčasťou zvláštnych ustanovení podujatia, ktoré sú uverejnené na stránke https://www.smf.sk/materials/smf/zu_spmx2020_gbely_ok.pdf
Účasť jazdcov na podujatí bude zaiste ovplyvnená zaradením ČR do tzv. červenej zóny s účinnosťou od 18.9.2020 (piatok). Pevne veríme, že i v tak komplikovanej a pre šport veľmi zložitej situácii súvisiacej s prebiehajúcim ochorením Covid-19, sa organizátorovi podarí zabezpečiť hladký priebeh tohto motokrosového podujatia, za prísneho dodržania všetkých platných hygienických opatrení.
 
TLAČOVÁ SPRÁVA SMF č. 71/2020
Sekretariát SMF, 17.9.2020

Víkendové motocyklové podujatia SMF

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Najčítanejšie

Partneri