Connect with us

Spravodajstvo

BRP oslavuje 50. ročník snežných skútrov Lynx a predstavuje modely Lynx na rok 2018

Publikovaný

on

Rovaniemi, Fínsko, 16. marec 2017 – Spoločnosť BRP (TSX: DOO)  pred stovkami svojich predajcov a pozvaných hostí predstavila svoj modelový rad Lynx na rok 2018. Model snežného skútra Lynx 2018 je už 50. modelovým ročníkom radu Lynx, ktorý prináša novú platformu Radien, motor novej generácie Rotax 850 E-TEC a ultraľahký štartovací systém SHOT pre motory typu E-TEC.   

Nová platforma Lynx Radien bude uvedená v modeloch Lynx BoonDocker, Xtrim RE a Rave RE na rok 2018. Nové modely sú ľahšie, dynamickejšie a ponúkajú novinky, ako je krátky tunelový systém Radien DS na modeli Lynx BoonDocker DS. „Nový konštrukčný dizajn je najvýraznejší na novom úplne prebudovanom modeli Lynx BoonDocker DS. Vyzerá radikálne, ale najdôležitejšia je skvelá kombinácia výkonu, stability a agility,“ hovorí Valto Ristimella, obchodný riaditeľ spoločnosti BRP Scandinavia.  

Modely ponúkané s novou platformou Radien poháňa dvojtaktný motor Rotax 850 E-TEC, ktorý dosahuje výkon 165 koní, pričom jazdci ocenia aj jeho o 30 % rýchlejšiu odozvu, čo znamená okamžitý prísun sily. Táto nová pohonná jednotka ponúka jeden z najlepších pomerov výkonu k hmotnosti vo svojom segmente. Snežné skútre si však stále zachovávajú impozantne šetrné využitie paliva a oleja, ktoré sa vyrovná motoru Rotax 800R E-TEC.  

„Opäť sme stáli pred výzvou znova vymyslieť snežný skúter z prázdneho listu papiera tak, že sme ho navrhli s jazdcom v centre pozornosti, aby sme mu mohli poskytnúť čo najlepší zážitok na snehu,“ uviedol Steve Pelletier, viceprezident a regionálny riaditeľ pre Európu, Stredný východ a Afriku (EMEA). „Nový motor Rotax 850 E-TEC je jedným z najsofistikovanejších dvojtaktov na svete a prináša pôsobivú kombináciu výkonu, citlivosti, hospodárneho využitia paliva a mazív a to všetko v ľahkom, jedinečnom a trvanlivom balení. Pri jazdných vlastnostiach, ergonómii a robustnosti typickej pre značku Lynx som presvedčený, že tieto nové vozidlá poskytnú spotrebiteľom nevšedný zážitok.“  

SHOT je ultraľahký štartovací systém pre motor E-TEC, ktorý zavádza do daného odvetvia technológiu ultrakondenzátorov. Tento systém dodáva elektrický náboj na štartovanie motora bez použitia batérie, štartéra a ozubeného venca. Systém ocenia najviac jazdci v hlbokom snehu, ktorí si chcú šetriť sily tým, že nebudú musieť štartovať snežné skútre ťahaním lanka. Systém SHOT šetrí aj hmotnosť, pretože váži len 900 gramov. „So systémom SHOT opäť prinášame na trh prvý vynález v danom odvetví, ktorý vyvinul náš tím inžinierov. Som presvedčený o tom, že sa stane štandardom v segmente snežných skútrov,“ povedal Pelletier.

Na oslavu 50. výročia bol osobitne navrhnutý špeciálny model snežných skútrov Lynx Commander 5900 a k nemu aj kolekcia oblečenia. „Sme vďační mnohým generáciám zákazníkov verných značke Lynx, ktorých pozývame, aby s nami oslávili tento veľký míľnik pomocou tagu #lynx50. Vyrozprávame aj príbeh modelu Lynx v špeciálnom videoseriáli, ktorý predstavíme tento rok“, uviedol na záver Valto Ristimella.  

Viac info na: BRP world  

Tlačová správa BRP

Inovovaný Lynx BoonDocker využíva novú platformu Lynx Radien

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri