Connect with us

Spravodajstvo

Ducati pripravuje superbike s motorom V4

Publikovaný

on

Počas oficiálnej prezentácie továrenského tímu, ktorý bude reprezentovať Ducati v seriáli MotoGP v roku 2017, výkonný riaditeľ talianskej značky, Claudio Domenicali potvrdil vývoj nového superbiku s motorom V4. Ducati momentálne disponuje jedným z najlepších motorov v kategórii MotoGP, ktorý sa môže pochváliť nielen špičkovým výkonom ale aj nízkou hmotnosťou a vysokou spoľahlivosťou.

Práve na základe tohto motora vzniká úplne nový motor, ktorý sa objaví v novej generácii sériového superbiku. Nepôjde pritom o limitovanú verziu exkluzívnej a zároveň hriešne drahej repliky prototypu zo seriálu MotoGP, ale o sériový model s prijateľnejšou cenovkou. Naviac Ducati plánuje nasadiť tento model do svetového šampionátu Superbikov, čo z najväčšou pravdepodobnosťou znamená koniec pre súčasný dvojvalec Superquadro, ktorý poháňa superbike Panigale R. Priaznivci veľkých dvojvalcov však nemusia hneď vešať hlavy, nakoľko továrenský tím bude ešte minimálne v tejto a budúcej sezóne (2018) stále využívať dvojvalcovú techniku.  

Presný termín kedy sa nový model s motorom V4 objaví Claudio Domenicali síce neuviedol, no je vysoko pravdepodobne, že Ducati ho ukáže už na tohtoročnej jesennej výstave EICMA v Miláne. 

Claudio Domenicali (v strede) počas prezentácie tímu MotoGP na rok 2017

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri