Connect with us

Spravodajstvo

Honda GoldWing 2018 je na svete!

Publikovaný

on

Jedna z najočakávanejších noviniek roku 2018 je vonku! Honda oficiálne predstavil novú generáciu luxusného turistu Gold Wing a máme sa na čo tešiť. Kompletne prepracovaná nová Honda GoldWing je kompaktnejšia, ľahšia a vyznačuje sa ostrejšími tvarmi. Jej masívny plochý šesťvalcový motor má teraz štyri ventily na valec a dodáva sa s elektronicky riadenou škrtiacou klapkou, štyrmi režimami jazdy, systémom kontroly trakcie Honda a asistentom rozjazdu do kopca. Nový podvozok má hliníkový rám, dvojité lichobežníkové zavesenie predného kolesa ajednoramennú kyvnú vidlicu Pro-Arm. Tlmenie a predpätie zadnej pružiny sú elektricky nastaviteľné. Súčasťou štandardnej výbavy je aj predný štít s elektrickým ovládaním, systém bezkľúčového otvárania a štartovania vozidla (inteligentný kľúč SmartKey) a systém konektivity Apple CarPlay. V ponuke bude aj úplne nová dvojspojková prevodovka (DCT) tretej generácie od spoločnosti Honda – so siedmimi prevodovými stupňami.Kompaktnejšia motorka

Nový GoldWing so spoločným motorom a platformou podvozka bude v ponuke ako základný model GL1800 GoldWing a ako edícia „Tour“ s boxom, ktorá bude ponúkať aj verziu vybavenú dvojspojkovou prevodovkou (DCT) a airbagom. V porovnaní s predchádzajúcim modelom sa v závislosti od variantu ušetrilo až 40 kg.   Motor a podvozok boli navrhnuté spoločne s cieľom posunúť posed jazdca smerom dopredu, čím vznikol oveľa kompaktnejší motocykel. Rám z hliníkových profilov je umiestnený okolo prednej vidlice, ktorá umožnila presun motora ešte viac dopredu (keďže predné koleso sa pohybuje nahor a nadol vo vertikálnejšej rovine) a pritom poskytuje vysokokvalitnú reguláciu odpruženia a stabilitu prednej časti, vďaka svojej tuhosti a nižšiemu treniu. Tlmiče pruženia je možné nastaviť aj elektricky.  


6-valec aj s automatom DCT

Nový plochý šesťvalcový motor s optimalizovanou veľkosťou nestratil nič zo svojej sily, krútiaceho momentu ani návykového výkonu. Pridaná bola elektronicky riadená škrtiaca klapka (Throttle By Wire) a štyri režimy jazdy: „TOUR“, „SPORT“, „ECON“ a „RAIN“. Systém kontroly trakcie Honda (HSTC) udržiava trakciu zadného kolesa, kým tlmiče pruženia a kombinovaný brzdový systém (CBS) sa menia v závislosti od zvoleného režimu jazdy. Asistent rozjazdu do kopca (HSA) a funkcia vypnutia motora počas voľnobehu (Idling Stop) zabezpečujú jednoduché používanie a znižujú spotrebu paliva.   Manuálna prevodovka je odteraz šesťrýchlostná Nová dvojspojková prevodovka (DCT) má sedem prevodových stupňov, pričom charakter spojky, rýchlosť radenia a rozsah otáčok motora pri preraďovaní nahor/nadol sú na mieru prispôsobené každému jazdnému režimu. Prevodovka disponuje aj funkciou veľmi pomalej jazdy dopredu a dozadu. Tento manuálny stroj využíva rovnaký systém spätného chodu ako predchádzajúci dizajn.    


Viac komfortu a dynamiky

Model GoldWing 2018, v prvom rade prináša úplne nový pocit slobody a číru radosť z jazdy. Zlepšeniu výkonu zodpovedá aj vyššia miera komfortu a pocitu uvoľnenosti pri jazde: štýlový prúdnicový kryt smeruje prúdiaci vzduch okolo jazdca. Predný štít s elektrickým ovládaním je možné nastaviť podľa potreby a sedadlá zaručujú celodenné pohodlie. K ďalšiemu zvýšeniu komfortu prispievajú aj nové funkcie, ako je systém bezkľúčového otvárania a štartovania vozidla (inteligentný kľúč SmartKey), 7-palcový TFT displej zobrazuje informácie z audiosystému a navigácie, nechýba systém konektivity Apple CarPlay a pripojenie Bluetooth.   Veľa pozornosti sa venovalo aj farebnému laku modelu GoldWing. Vrchná časť karosérie má tmavší farebný odtieň, kde hrubý priesvitný lak dopĺňajú sedadlá čalúnené kvalitnými materiálmi s vysokou zrnitosťou. Spodná časť karosérie je zvýraznená jasnými textúrami, ktoré sú vizuálne veľmi pôsobivé.  

Dostupné možnosti farieb:  

GL1800 GoldWing –strieborná MatteMajestic  

GL1800 GoldWing „Tour“ – červená CandyArgent a biela Pearl Glare  

GL1800 GoldWing „Tour“ s dvojspojkovou prevodovkou (DCT) a airbagom – červená CandyArgent, čierna Darkness a čierna metalíza Darkness  


Tlačová správa Honda

Honda Gold Wing 2018 je na svete!

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri