Connect with us

Spravodajstvo

Honda na rok 2018 vylepšila model CRF450R

Publikovaný

on

Po prvý raz bude mať model CRF450R v štandardnej výbave elektrický štartér, čo je neoceniteľná pomôcka pre pohodlie a úsporu vzácneho času na okruhu, ak dôjde počas pretekov k nepríjemnej nehode. Elektrický štartér poháňa ultraľahká lítiovo-iónová batéria a odstránenie nožnej páky prinieslo veľmi dôležitú úsporu hmotnosti. Nastavenie predného a zadného odpruženia je jemne vyladené, aby zabezpečovalo výbornú ovládateľnosť.

Tieto zmeny vychádzajú z pevnej základne verzie modelu CRF450R z roku 2017, ktorá predstavovala prvú kompletnú rekonštrukciu modelu CRF450R „od samotných základov“ za osem rokov, s novou geometriou podvozka, nízkym ťažiskom a pretekárskou prednou vidlicou s oceľovou pružinou Showa 49 mm. V rámci vývojovej témy „Absolútne eso“ získal úplne nový model 2017 na základe odborných znalostí divízie HRC o 11 percent vyšší maximálny výkon ako aj viac krútiaceho momentu v celom rozsahu otáčok.

Novinkou v modelovej zostave značky Honda pre rok 2017 bol pretekársky stroj enduro CRF450RX so špeciálnym odpružením enduro, nastavením PGM-FI a EMSB (tlačidlo na výber režimu motora), 8,5-litrovou palivovou nádržou, 18-palcovým zadným kolesom, elektrickým štartérom a bočným stojanom. Prechodom na lítiovo-iónovú batériu pre elektrický štartér na rok 2018 sa ušetrilo na celom stroji 600 gramov cennej hmotnosti.

Oba nové modely CRF450R aj CRF450RX budú v predaji v celej Európe od leta 2017.   


Tlačová správa

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri