Connect with us

Spravodajstvo

Honda prichádza s novou vlnou superšportov

Publikovaný

on

Nie je tomu tak dávno keď superšporty boli najprestížnejšou kategóriou motocyklov na trhu a modely Honda patrili medzi top motorky v každej objemovej triede. Posledné roky sa však nesú v úplne inom duchu a superšporty ani zďaleka nekraľujú predajným rebríčkom a Honda akoby na túto triedu úplne zabudla. To je však minulosť a rok 2017 bude v znamení návratu Hondy na výslnie kategórie superšportov. Za prvú lastovičku môžeme považovať exotickú repliku okruhového špeciálu zo seriálu MotoGP RC213V-S predstavenú ešte v minulom roku, no a teraz sú na rade dostupnejšie modely namierené na bežných zákazníkov.  

 Prvou novinkou je malý superšport CBR250RR, ktorý Honda oficiálne predstavila v Indonézii. Na rozdiel od existujúcej 250-ky pôsobí nový model oveľa agresívnejšie a jednovalec bol nahradený úplne novým radovým dvojvalcom. Nechýba elektronicky ovládaná škrtiaca klapka a trojica jazdných režimov. Kvalitný podvozok ponúka nastaviteľné pruženie a jazdné vlastnosti by mali byť oveľa športovejšie ako v prípade jednovalca. Horšou správou je, že tento model sa na európskom trhu neobjaví a je určený len pre ázijské trhy. Nemusíte však byť smutní s najväčšou pravdepodobnosťou nás čaká ešte niečo lepšie a pre Európu by mala byť pripravená verzia s väčším motorom pravdepodobne +300 ccm, aby mohol konkurovať modelom ako Yamaha YZF-R3 alebo KTM RC 390. Na premiéru európskej verzie si budeme musieť počkať minimálne do jesene.

Vrcholom pripravovanej ponuky nových superšportov Honda nepochybne bude nová generácia modelu CBR1000RR Fireblade, ktorý bude oficiálne predstavený na jednej z jesenných výstav (Kolín alebo Miláno). Posledné správy hovoria, že nový Fireblade bude nielen podstatne výkonnejší ale aj nabitý najmodernejšou elektronikou. Máme sa teda na čo tešiť.

Honda CBR250RR 2017

Honda sa opäť zameriava na kategóriu superšportov

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Najčítanejšie

Partneri