Connect with us

Spravodajstvo

ISDE 2019 – 3. deň pre klubáky skrátený

Publikovaný

on

ISDE 2019 – 3. deň pre klubáky skrátený
Tretí súťažný deň na tohtoročnej šesťdňovej motocyklovej súťaži v Portugalskom Portimao bol pre organizátorov veľmi náročný. Nepriaznivé počasie a pre niektorých jazdcov náročná trať zapríčinili nepriechodnosť trate v jednom z výjazdov a preto organizátor skrátil dnešný deň pre klubové tímy po prvom kole. Jazdci trophy, junior trophy a ženských trophy teamov odjazdili obe naplánované kolá.
V priebežnom poradí je po dnešku Slovnaft Rally team v zložení Štefan Svitko, Martin Giertl, Rastislav Kokavec i naďalej na 10.mieste. BMT Gottbros team I. (Martin Gottvald, Adam Gottvald, Filip Klabačka) sa posunul o jednu priečku do predu na 25.miesto a tretí klubový SMF tím BMT Gottbros team II. (Gabika Čipková, Peter Murgaš, Petr Borkovec) poskočil dopredu dokonca o desať priečok na 53.miesto zo 124 štartujúcich klubákov.

Informácia od Štefana Svitka:
“ Tak dnešný 3. deň za nami. Skrátili nám ho, lebo už jazdci z trofi teamov dobiehali klubáky…..bol to ťažký deň, veľa kameňov a horských úzkych chodníkov, kde to slabší jazdci po upchávali. Čo sa týka mňa, tak nie som moc spokojný, pretože padám na testoch, dnes to bol už piaty pád. Držíme sa na 10. mieste, takže spokojnosť. Tento rok je v klubákoch naozaj veľká konkurencia- Maťo a Rasťo idú super, je to ich prvá šestka a držia sa statočne -Tak držte palce i naďalej, nech udržíme to desiate miesto. „

Foto

Tretí deň zamiešal kartami i v hlavných súťažiach.

V hlavnej súťaži štvorica z USA prebrala vedúce postavenie v trophy teamoch, keď vyrovnaným výkonom nakoniec predbehli zatiaľ vedúcu Austráliu a do štvrtého dňa budú štartovať s náskokom 1:14 min. Tretie je Taliansko. Z bojov TT vypadol favorizovaný tím Veľkej Británie, ktorému vypadol hneď prvý deň úradujúci majster sveta Brad Freeman. V juniorke i naďalej vedie Austrália pred tímom USA a Talianska. Zmena na popredných miestach nastali i medzi ženami. Vedú dievčatá USA, ale na druhé miesto sa prebojovala Austrália a na tretie trojica z Veľkej Británie. Nemky klesli až za štvrté Španielky na piate miesto.
Zajtra čaká jazdcov tá istá trať ako dnes a tak uvidíme, či organizátor urobí nejaké úpravy a či sa upršané a veterné počasie umúdri.

 TLAČOVÁ SPRÁVA SMF č. 119/ 2019

Zdroj: FB, fim-isde.com Foto: FB – P.Radoczi, bakulfoto.com

ISDE 2019 – 3.deň pre klubáky skrátený

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri