Connect with us

Turistické články

Nová kniha: Motosprievodca po Slovensku

Náš kolega Pavol “Škorpo” Škorpík vydáva novú knihu určenú pre motorkárov pod názvom “Motosprievodca po Slovensku – 15 najkrajších trás po Slovensku”.

Publikovaný

on

kniha motocykel motosprievodca po slovensku

Náš kolega Pavol “Škorpo” Škorpík vydáva novú knihu určenú pre motorkárov pod názvom “Motosprievodca po Slovensku – 15 najkrajších trás po Slovensku”. Často sa vám stáva, že pozeráte na mapu a snažíte sa nájsť trasu, kade by ste sa vydali na motocykli? Kniha vám uľahčí výber a zároveň vás môže inšpirovať na nové miesta, ktoré nepoznáte.

Na skoro 170 stranách nájdete tipy na cesty II. a III. triedy, ktoré sú buď plné zákrut, s krásnymi výhľadmi alebo po miestach, ktoré sú určené na ”kochanie” krajinou. Okrem trás ponúka aj zaujímavé na miesta, ktoré môžete navštíviť cestou a spoznáte tak viac Slovensko.

nahlad kniha motosprievodca

Trasy majú aj svoje hodnotenie podľa toho aké sú na trase výhľady, fun faktor (zákruty) alebo zaujímavosti na trase. Novinkou sú QR kódy pri každej trase, cez ktoré si môžete stiahnuť trasu do navigácie, či mobilu. Rovnako tak si môžete stiahnuť a vytlačiť mapu s trasou, ktorú si môžete dať do tankvaku a mať ju tak pri sebe.

Knihu ešte čaká tlač, a ak sa chcete aj vy podieľať na zrode tejto jedinečnej knihy, tak ju môžete podporiť do konca februára 2021 v crowdfundingovej kampani. Distribúcia knihy je plánovaná na koniec marca. Vyzbierané peniaze pôjdu na tlač knihy. Projekt môžete podporiť alebo si kúpiť knihu v predpredaji na https://www.startovac.cz/projekty/motosprievodca-po-slovensku

Autorom knihy je Škorpo, ktorý donedávna pôsobil ako redaktor pre časopis Motomagazín. Na motocykli navštívil 28 krajín a s motocestovaním má bohaté skúseností. My sme sa ho spýtali pár otázok.

Motocykel.sk: Ako dlho trvala príprava knihy:

Škorpo: Knihu som pripravoval 2 roky a najazdil skoro 10 tisíc km. Najprv vznikla myšlienka písať si denník z ciest, ktoré som prešiel. Neskôr sa ma kamaráti pýtali, aby som im odporučil nejaké pekné trasy. Vtedy sa zrodila myšlienka spísať najkrajšie trasy po Slovensku na motorke.

Čím je kniha Motosprievodca po Slovensku výnimočná?

Okrem najkrajších trás som pridal aj možnosť stiahnuť si ich aj do mobilov a navigácií. To je možné pomocou QR kódov alebo navštívením web stránky, kde tieto súradnice nájdu. Snažil som sa ľuďom, čo najviac vyjsť v ústrety a tak si budú môcť stiahnuť aj mapy, ktoré si vytlačia a môžu ich dať do tankvaku.

Podľa čoho si vyberal trasy?

Je to hlavne môj subjektívny pocit. Je to zmes ciest plných zákrut, ale aj ciest s krásnymi výhľadmi alebo len ciest v peknom prostredí naprieč celým Slovenskom, aby trasy jazdcov bavili. Všetky trasy sú po asfaltových cestách, takže ju môžu absolvovať všetky typy motocyklov. 

Kedy bude kniha dostupná a kde si ju môžu kúpiť?

Kniha bude v distribúcii koncom marca. Momentálne si ju motorkári môžu kúpiť v predpredaji aj s podpisom alebo darčekom na www.startovac.cz/projekty/motosprievodca-po-slovensku

Od apríla bude kniha dostupná aj vo vybraných kníhkupectvách alebo na stránke www.motosprievodca.sk

pavol skorpo skorpik
Pavol „Škorpo“ Škorpík

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri