Connect with us

Testy a recenzie

Norden Expedition: Husquarna pripravila dobrodružnejšiu verziu

Publikovaný

on

Boli sme sa s redakciou pozrieť na testovacích dňoch značky Husquarna. Bližšie sme sa pozreli na model Norden 901 vo verzii Expedition. „Obyčajný“ Norden sme v redakcii už mali, preto sme boli veľmi zvedaví, na túto novinku. Za relatívne skromný príplatok dostanete oveľa lepšiu výbavu. A pocítite to aj na podvozku. Pozrime si rozdiely s videom na konci článku.

Norden je motorka, ktorá je schopná precestovať svet naprieč všekými druhmi terénu. V novej verzii to platí dvojnásobne. Čím sa teda verzie odlišujú?

Expedition dostal nové grafické a farebné vyhotovenie. V druhom rade si jazdec všimne viditeľne vyšší plexi štít. Už ten základný fungoval veľmi obstojne. Zaujímavosťou je, že si to vyššie k základnej verzii neobjednáte.

Najväčší rozdiel je hlavne v pružení. Miesto WP Apex so zdvihom 220 mm, dostal Expedition o triedu lepší Xplor so zdvihom 240 mm. Oboje sú nastaviteľné. Vzadu dokonca aj rýchla a pomalá kompresia. Rovnaké komponenty používa aj KTM 890 Adventure R. 

Na motorke vlastne pribudlo všetko, čo by ste si pridali na poriadnu expedíciu. Pribudol centrálny stojan aj masívny hliníkový kryt motora, ktorý zároveň slúži ako kryt nádrže. Sedlo dostalo vyhrievanie na jazdcovej časti. V zadnej časti pribudli vodotesné brašne, ktoré majú objem 36 litrov. Áno, ten čo jazdí s hliníkovými kuframi, môže frflať, ale určite to poteší.

Pribudla príplatková prístrojovka, riadidlá a vyhrievané rukoväte. Elektronika dostala možnosť konektivity a štvrtý jazdný mód – Explorer. Rozdiel v cene je približne 1500 EUR, čo pri menovaných doplnkoch naozaj stojí za zváženie.

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri