Connect with us

Podujatia

Podujatia cez víkend 22.-23.8.2020 v kalendári SMF

Publikovaný

on

1. V Ješkovej Vsi sa bude bojovať o body do seriálu „MX COVID CUP 2020“ Foto

Tohtoročný seriál Slovenského pohára v motokrose je v plnom prúde a už tento víkend 23.8.2020 sa prehupne do svojej druhej polovice. Štvrtou zástavkou „MX COVID CUP-u 2020“ bude známa motokrosová trať Ješkova Ves – Brody. V nedeľu sa tak bude Ješkovou Vsou ozývať rev dvojkolesových tátošov, na trati môžeme očakávať tesné súboje, nakoľko pretekári budú bojovať o každý jeden bod do priebežného hodnotenia seriálu.
Organizátor OŠK AMK Veľký Klíž sa teší a je pripravený na vysokú účasť jazdcov nielen zo Slovenska, ale i okolitých krajín. Seriál Slovenského pohára v motokrose sa túto sezónu vo všeobecnosti teší veľkému záujmu zo strany pretekárov, čo opäť potvrdilo i minulovíkendové podujatie tohto šampionátu vo Sverepci, ktorého sa zúčastnilo viac než 190 jazdcov! OŠK AMK Veľký Klíž pripravuje všetko tak, aby dosiahol bezproblémový priebeh podujatia. Každému z organizátorov prípravu podujatia sťažuje i celý rad povinností vyplývajúci zo súčasnej zlej epidemiologickej situácie.
Ako to býva na motokrosoch už zvykom, harmonogram súťaže začína administratívnou a technickou prebierkou (v sobotu večer a nedeľa ráno). V nedeľu skoro ráno (7:30) začnú voľné tréningy, ďalej budú nasledovať kvalifikačné tréningy (od 9:45) a do prvej ostrej finálovej jazdy vyštartujú ako prví jazdci kategórie MX1hobby o 12:30, do druhej finálovej jazdy nastúpia ako prvé najmenšie motokrosové nádeje, jazdci triedy MX50 o 14:55.

2. MM SR a SP Quad spolu s Enduro Cup Stred pokračujú v Lehote p/VtáčnikomFoto

V sobotu 22. augusta 2020 sa v motokrosovom areáli v Lehote pod Vtáčnikom uskutoční tretie pokračovanie rovno dvoch seriálov v kalendári SMF a to Medzinárodné majstrovstvá a Slovenský pohár Quad jazdcov, ktorý je opäť súčasťou regionálneho seriálu Enduro Cup Stred.
Organizátorský klub Bosorák cross team Lehota pod Vtáčnikom pripravil pre účastníkov veľmi zaujímavú trať, ktorá je vyznačená ako uzavretý okruh v dĺžke cca 10 km a vedie lesnými a poľnými cestami, s kamenisto-hlinitým povrchom. Enduro Cup Stred sa pôjde na dve samostatne hodnotené rozjazdy (ale nie vo všetkých kategóriách), pričom druhá jazda sa bude jazdiť v tom istom smere ako prvá. V týchto rozjazdách sa predstavia jazdci kategórii: 50, 65, 85, Pitbike, Lady15, Lady profi, dorast, Junior, Historik, Hobby, Amatér, Profi, Elit a veterán.
Ako sme v úvode spomenuli, súčasťou tohto regionálneho seriálu bude i tretia zástavka seriálu MM SR a SP Quad. Pre Quad jazdcov je štart naplánovaný o 16:00 (jazdiť budú 1,5h).
Sekretariát SMF, 19.8.2020
TLAČOVÁ SPRÁVA SMF č. 50/2020

Podujatia cez víkend 22.-23.8.2020 v kalendári SMF

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri