Connect with us

Podujatia

Športové tipy na víkend

Publikovaný

on

1. MM SR Country cross + súťaž dvojíc Morovno  

Počas nasledujúcej soboty 29. 9. 2018 sa v Morovne uskutoční záverečné podujatie tohtoročnej sezóny disciplíny enduro a rely SMF a to jednodňové podujatie country crossu jednotlivcov a country cross dvojíc (nedeľa). Jazdci disciplíny EaR SMF majú v sobotu poslednú možnosť zabojovať o body do tohtoročného seriálu MM SR, Slovenského pohára a pohára SMF v endure a country crosse. Následne v nedeľu 30. 9. „enduro“ sezóna vyvrcholí podujatím MM SR v country crosse dvojíc. Program v Morovne, ako už tradične, začína piatkovým administratívnym a technickým preberaním, ktoré bude trvať do neskorých večerných hodín a pokračovať bude v sobotu ráno. Po ukončení sobotňajšej prebierky je naplánovaný ostrý štart podujatia a na trať sa ako prví vydajú jazdci tried Veterán, Superveterán, Hobby E1, E2, E3, RP, MM SR Dorast a druhý štart tried MM SR E1, E2, E3, Kadet, SP E1, E2, E3, Ženy bude o 13:00 hod. Po odjazdení súťaže jednotlivcov v sobotu večer sa v KD Morovno uskutoční záverečné dekorovanie víťazov jednotlivých kategórii a tried súťaže jednotlivcov v endure a country crosse. Štart nedeľňajšieho preteku dvojíc je naplánovaný na 10:00 hod. Dvojice sa môžu tvoriť z jazdcov kategórií: MM SR, Slovenský pohár, kadet, veterán, hobby, superveterán, Ženy, dorast, regionál. Country cross v Morovne bude pomyselnou bodkou za športovou sezónou disciplíny EaR SMF 2018.    


2. Európsky pohár + MM SR Vintage Regularity túto sobotu v Holíči   

V sobotu 29. septembra sa na Zámockom okruhu v Holíči uskutoční 10. ročník pretekov, ktoré budú tento rok výnimočné vzácnym hosťom, ktorým bude 15-násobný svetový šampión Giacomo Agostini. Organizátorom tohto podujatia nie je nikto iný ako Classic club Hlohovec pod vedením motocyklovej legendy Petra Baláža. Preteky sa konajú ako Európsky pohár a zároveň medzinárodné majstrovstvá Slovenska v jazde pravidelnosti (regularity). Štartová listina sľubuje naozaj napínavé súboje, nakoľko prihlásených je viac než 160 jazdcov v 10-tich rôznych kategóriách z viac než 7 krajín Európy (SK, CZE, HUN, AUT, GER, POL, ITA, GB). Podujatie v Holíči začína raňajšími tréningami od 9:00 hod. Finálové jazdy odštartujú tzv. „Kolom slávy“ o 14:00 hod.    


3. Záverečné podujatie seriálu SCRUB Motocross Cup 2018 sa uskutoční v Šaštíne-Strážach   

Posledná septembrová nedeľa bude v SMF patriť motokrosu. Mesto Šaštín – Stráže sa stanú dejiskom záverečného podujatia tohtoročného 6-dielneho seriálu SCRUB Motocross Cup (regionálny pohár MX západ). Na štart v nedeľu sa prakticky postavia jazdci všetkých vypísaných tried motokrosu SMF: MX65, MX85, MX Ladies MX2 jun, MX125 jun, MX2, MX open, MX4, MX4+, Twinshock, MX1 hobby, MX2 hobby. Začíname tréningami od 8:15 hod. Štart prvej finálovej jazdy je naplánovaný na 12:15 hod – trieda MX1hobby. Organizátor ČEMOTO i touto cestou pozýva jazdcov i všetkých priaznivcov a zapálených fanúšikov motokrosového športu na trať do Šaštína, kde sa bude bojovať o posledné možné body do záverečného hodnotenia regionálneho poháru západ sezóny 2018 a o napínavé boje určite nebude núdza.  


Tlačová správa SMF

Športové tipy na víkend

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Najčítanejšie

Partneri