Connect with us

Spravodajstvo

Triumph s novým modelom Scrambler 1200 XC a 1200 XE

Publikovaný

on

Pár dní pred štartom milánskej výstavy EICMA tu máme ďalšiu novinku na rok 2019 v podobe dvojice úplne nových modelov Triumph Scrambler 1200 XC1200 XE. Angličania nás posledný mesiac držali v napätí sériou video upútaviek na úplne nový Scrambler, ktorý sa pohyboval najmä mimo spevnené cesty. No a výsledok rozhodne stojí zato.  


Hi-tech Scrambler  

Radový dvojvalec 1200 Bonneville HP disponuje výkonom 90 k pri 7 400 ot./min. a krútiaci moment vrcholí na hodnote 110 Nm pri 3 950 ot./min. Na optimálne využitie tohto výkonu má jazdec k dispozícii až 6 meniteľných výkonových režimov (vo verzii XE je aj režim Offroad Pro). Nechýba náklonové ABS a trakčná kontrola (verzia XE), okrem toho je Scrambler vybavený antihoppingovou spojkou, bezkľúčovým štartom, tempomatom alebo USB zásuvkou. Všetko potrebné sa zobrazuje na farebnom TFT displeji. Scrambler je naviav vôbec prvým sériovým motocyklom, ktorý má integrovaný systém ovládania GoPro kamery, ktorú po namontovaní Bluetooht modulu môže jazdec ovládať ovládačmi na riadidlách a stav kamery sa zobrazuje na TFT prístrojovke. Ďalšou novinkou, ktorá má premiéru na motorke je integrovaný GPS systém, ktorý vznikol s podporou spoločnosti Google (vôbec prvá spolupráca s výrobcom motocyklov). Aj v tomto prípade je potrebné využiť Bluetooth modul, ktorý je súčasťou doplnkovej výbavy. Po spustení aplikácie a nastavení cieľa sa navigácia zobrazuje na prístrojovke vo forme smerových šípok.    


Kvalitný podvozok  

Podvozok zdobia špičkové komponenty v podobe dvojice zadných tlmičov Ohlins s predĺženým zdvihom a prednej plne nastaviteľnej vidlice Showa. Brzdný systém je rovnako kvalitný a predné radiálne strmene Brembo M50 patria medzi špičku. Zlepšené jazdné vlastnosti v teréne zabezpečuje 21-palcová pneumatika vpredu, na ktorú existuje široký výber offroadových pneumatík.

Triumph s novým modelom Scrambler 1200 XC a 1200 XE

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Najčítanejšie

Partneri