Connect with us

Testy a recenzie

Výročný model – test Modeka August 70

Publikovaný

on

Módna vlna retro je na svojom vrchole nielen na poli motocyklových výrobcov, ale aj medzi výrobcami oblečenia a výstroja. No a kto podľahol tejto vlne vintage a retro, tak má momentálne naozaj bohaté možnosti výberu. Nás už pár mesiacov neskutočne teší špičková bunda Modeka August 70, ktorá je dizajnovým zhmotnením rokov dávno minulých a zároveň je venovaná 70-temu výročiu od založenia značky.    


Modeka to vie aj s kožou

Modeka je známa najmä svojou produkciou textilného oblečenia, no už aj v minulosti nám ukázala, že to vedia aj s kožou. Bunda August 70 je toho ďalším dôkazom a po stránke kvality, zvolených materiálov a dielenského spracovania tu budete len ťažko hľadať nejaké vážnejšie chyby. Základom je byvolia koža, ktorá je na dotyk veľmi príjemná a poddajná zároveň. Svojím spracovaním a prevedením dokonale napĺňa predstavy o vintage bunde a aj keď je nová, tak máte pocit, že ju nosíte už poriadne dlho. Kombinácia dvoch farieb nie je výstredná, no dodáva bunde nádych elegancie a klasického štýlu. Na prednej a zadnej časti v úrovni hrudníka sú vložené perforované pásy kože, ktoré nájdete aj na rukávoch. Okrem funkcie odvetrávania sú aj neprehliadnuteľným dizajnovým prvkom. Pásy perforovanej kože nájdete aj na vnútorných lemoch bundy, na ktoré nadväzuje príjemná priedyšná textília. Zároveň aj tu vidieť vysokú úroveň dielenského spracovania a kvalitu, ktorú Modeka do tejto bundy vkladá. Švy sú istené a vysoko odolné proti prípadnému poškodeniu. Všetky vonkajšie zipsy ku kovové, čo sa týka aj vonkajších vreciek a sťahovania rukávov. Je trocha škoda, že aj na dvojici vnútorných vreciek nie sú použité rovnaké zipsy, ale na druhej strane tieto zipsy sú už dobre ukryté.  


 Skĺbenie elegancie a bezpečnosti

Nie každá motorkárska bunda sa dá bez problémov nosiť aj ako bežná bunda. Väčšinou je to práve prítomnosť chráničov, ktoré trochu obmedzujú využitie takejto bundy. Samozrejme, dá sa to riešiť ich vytiahnutím, no potom prichádzate o dôležité bezpečnostné prvky. V prípade bundy August 70 to však neplatí a chrániče mi pri bežnom nosení vôbec neprekážajú ani nijak nevplývajú na celkový dizajn bundy. Pritom certifikované chrániče sa nachádzajú na chrbte, ramenách a aj lakťoch, no ich zakomponovanie do dizajnu bundy je veľmi nenápadné.    


Nielen módna záležitosť

August 70 je nielen módnou záležitosťou, ale rovnako príjemne sa nosí. Sedí naozaj výborne a kvalitatívne je dotiahnutá do detailu. Medzi krkom a ramenami sú na oboch stranách pásy strečovej kože, ktoré vám pomáhajú pri pohybe. Bunda sa dá prispôsobiť šírke vášho pásu, no žiadne suché zipsy na sťahovanie tu nenájdete, ale len dvojicu kovových cvokov, ktoré majú pevne danú polohu. Jedinci, ktorí nemajú práve konfekčné rozmery tak môžu byť trochu limitovaní, ale tradičné kovové cvoky výborne zapadnú dizajnu bundy. Nenápadným detailom, ktorý však poteší je elastické pútko na spodnej časti vnútornej strany bundy, ktorým sa dajú zopnúť vaše nohavice spolu s bundou a počas jazdy tak nemusíte riešiť problém s obnaženým chrbtom. Modeke sa podarilo ponúknuť bundu, ktorá je nielen dizajnovo vydarená, ale nechýba jej ani nádych prémiového výrobku.    

Cena: 279,90 Eur

Vonkajší materiál: byvolia koža

Farba: čierna/béžová

Rozmery: S – 5XL  

Dovozca: Modeka Czech Trade s. r. o, Havířov (CZ)  


Naše hodnotenie: *****  


Test bol uverejnený v časopise Motomagazin 9 / 2017

Text: Miro Tamáši, foto: autor a Vlado Brniak  

Výročný model – test Modeka August 70

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri